Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Morąg nadal będzie miał III ligę

2018-07-10 13:19:35 (ost. akt: 2018-07-10 13:26:29)
Derby powiatu na poziomie III ligi nadal będą elektryzować kibiców w Morągu i Ostródzie

Derby powiatu na poziomie III ligi nadal będą elektryzować kibiców w Morągu i Ostródzie

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Piłkarze Kaczkana Huraganu Morąg, szóstego zespołu grupy 1, czyli najwyżej notowanego z warmińsko-mazurskich trzecioligowców, jednak przystąpią do sezonu 2018/2019 na tym poziomie rozgrywkowym.

Skąd to „jednak”? Ano na przykład z doniesień tygodnika „Nasz Głos Ostróda”, który parę dni temu alarmował: „Niepokojące wieści dochodzą nas z Morąga. Trzecia siła województwa, Huragan, najprawdopodobniej nie przystąpi do rozgrywek III ligi w nowym sezonie. — To już pewne, główny sponsor się wycofał, a pozostałych nie stać na utrzymanie III ligi — mówi osoba blisko związana z klubem. — Huragan na 99 procent zagra w nowym sezonie w okręgówce — dodaje. Jeśli te informacje okażą się prawdą, wówczas przez dłuższy czas nie zobaczymy elektryzujących kibiców derbów powiatu z Sokołem. Szkoda, zwłaszcza że klub z Morąga w ostatnich latach był wzorem poprawnego zarządzania drużyną na poziomie III ligi”.

Jak się okazuje, do trzecioligowych derbów powiatu jednak dojdzie. I to już 15 sierpnia, na kiedy zaplanowano drugą kolejkę sezonu 2018/2019. Klub z Morąga zamieścił na swojej stronie internetowej oficjalny komunikat na ten temat. Zamieszczamy go w całości poniżej (pisownia oryginalna).
Kaczkan Huragan Morąg niezmiennie w III lidze! Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego Kaczkan Huragan Morąg pragnie poinformować wszystkich kibiców, że drużyna seniorów przystąpi niezmiennie do rozgrywek III ligi. — Chciałbym na samym początku zdementować pojawiające się od jakiegoś czasu plotki o nieprzystąpieniu naszego zespołu do rozgrywek III ligi — wyjaśnia prezes zarządu Adam Krawczyk. — Poprzedni sezon pokazał, że mamy potencjał, by rywalizować z najlepszymi, a kierunek, który obraliśmy jako klub, jest właściwy i chcemy to oczywiście kontynuować. Mam nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie dostarczymy kibicom wielu sportowych emocji na tym poziomie rozgrywkowym oraz w rozgrywkach pucharowych. Jeśli chodzi o sprawy personalne to także nie planujemy większych zmian. Trenerem w dalszym ciągu będzie Czesław Żukowski. Owszem, będą małe roszady w składzie, co zresztą jest naturalne w przerwie między rozgrywkami, ale trzon drużyny nie powinien ulec znacznym zmianom. Przygotowania do sezonu ruszają w najbliższy poniedziałek (czyli 9 lipca — red.). Oczywiście, drużyna rezerw wystartuje zgodnie z planem w lidze okręgowej. Z pewnością kilku zawodników z tej drużyny ma szansę dołączyć do kadry trzecioligowca — kończy prezes Krawczyk”.

Tak więc, Kaczkan Huragan — zgodnie z planem — zainauguruje sezon 2018/19 w drugi weekend sierpnia (11-12.08), wyjazdowym meczem z Olimpią Zambrów, a już w środę 15 sierpnia podejmie w derbach powiatu Sokoła Ostróda.
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB