Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Indykpol AZS już wie kiedy, z kim i gdzie zacznie

2018-07-05 23:34:55 (ost. akt: 2018-07-05 23:45:39)
Na przywitanie z ligą Jan Hadrava i jego koledzy z  drużyny zagrają z GKS Katowice

Na przywitanie z ligą Jan Hadrava i jego koledzy z drużyny zagrają z GKS Katowice

Autor zdjęcia: Piotr Sucharzewski

Pierwsze spotkanie 6 sierpnia, dwa dni badań lekarskich, później już „normalne” zajęcia, no i w końcu spotkania kontrolne, m.in. w Iławie, Suwałkach i Karpaczu — tak w dużym skrócie wygląda okres przygotowawczy siatkarzy Indykpolu AZS.

Iława, Przywidz, Suwałki, Karpacz, Kozienice — przez te ośrodki będzie wiodła sparingowa „droga” podopiecznych Roberto Santilliego, przygotowujących się w sierpniu i wrześniu do sezonu 2018/2019. Przypomnijmy: inaugurację rozgrywek PlusLigi zaplanowano na sobotę, 13 października, kiedy to Indykpol AZS zmierzy się na wyjeździe z GKS Katowice. Natomiast otwarcie sezonu przed własną publicznością nastąpi już w środę, 17 października, kiedy to olsztynianie podejmą w Uranii Cerrad Czarnych Radom, a trzy dni później po raz drugi z rzędu zagrają u siebie: tym razem z MKS Będzin (sobota, 20 października).
Jak już wiadomo, zbliżający się sezon będzie o tyle nietypowy, w porównaniu z kilkoma poprzednimi, że Indykpol AZS wystartuje też w europejskich rozgrywkach — na początku listopada ekipę trenera Santilliego czeka w 1/32 finału Pucharu CEV dwumeczowa rywalizacja z fińskim Hurrikaani Loimaa.


A oto szczegółowy harmonogram przygotowań Indykpolu AZS Olsztyn do sezonu:
* 6 sierpnia (poniedziałek) — rozpoczęcie przygotowań (badania lekarskie);
* 30-31 sierpnia (czwartek-piątek) — mecze towarzyskie z Treflem Gdańsk (Iława);
* 6-7 września (czwartek-piątek) — sparingi z Treflem (Przywidz);
* 14-15 września (piątek-sobota) — gry kontrolne z ONICO Warszawa (miejsce do ustalenia);
* 21-23 września (piątek-niedziela) — turniej towarzyski w Suwałkach z udziałem: Trefla, Chemika Bydgoszcz, Indykpolu AZS i Ślepska Suwałki;
* 28-30 września (piątek-niedziela) — turniej towarzyski w Karpaczu z udziałem: PGE Skry Bełchatów, ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Indykpolu AZS i Dukli Liberec;
* 5-7 października (piątek-niedziela) — turniej w Kozienicach.

Poza tym planem, wiadomo też, że już 16 lipca rusza sprzedaż karnetów na „domowe” mecze Indykpolu AZS w sezonie 2018/2019. Tak jak to było ostatnio, sprzedaż karnetów będzie przebiegała etapowo. I tak: w pierwszym etapie pierwszeństwo zakupu mają posiadacze karnetów z poprzedniego sezonu i to dla nich rezerwacja (wraz z obowiązkiem zapłaty) rozpocznie się w poniedziałek, 16 lipca, a zakończy w piątek, 10 sierpnia. Następnie miejsca, które nie zostaną wykupione, trafią do sprzedaży internetowej od poniedziałku, 13 sierpnia. Uwaga, w związku ze zmianą systemu rezerwacji biletów, na wybór miejsca i jego zapłatę, będzie tylko 30 minut! Jakie są korzyści z zakupu karnetu? Przede wszystkim można wybrać swoje ulubione miejsce, które do końca sezonu będzie tylko twoje! Cena karnetu na dużą trybunę to 300 złotych (bez pierwszego meczu w Pucharze CEV) lub 320 złotych (tylko z pierwszym meczem w Pucharze CEV).
W sprzedaży będą również karnetowe miejsca na małej trybunie Uranii (550 zł — bez pierwszego meczu w Pucharze CEV; 580 zł — tylko z pierwszym meczem w Pucharze CEV), które będzie można wykupywać również od 13 sierpnia, ale tylko w siedzibie klubu AZS w Kortowie.
Więcej informacji: tel. 89/523-34-34.

* Na otwarcie Final Six Ligi Narodów polscy siatkarze przegrali w Lille z Rosją 1:3 (-18, -23, 22, -17:25), drugiego dnia ulegli Amerykanom 0:3 (-26, -17, -18) i pożegnali się z turniejem. Z Rosjanami Polacy zagrali w składzie: Łomacz (1), Kwolek (1), Bieniek (1), Kurek (23), Śliwka (3), Kochanowski (8), Zatorski (libero) oraz Szalpuk (11), Muzaj (3), Lemański (1), Bednorz (1), Schulz, Drzyzga. Z kolei przeciwko ekipie USA trener Vital Heynen desygnował do gry taki oto skład: Drzyzga, Szalpuk (6), Lemański (2), Schulz (13), Kwolek (4), Kochanowski (4), Zatorski (l) oraz Muzaj, Łomacz, Śliwka, Bednorz (6). Ani razu na boisko nie wyszedł więc tylko Michał Żurek, libero Indykpolu AZS.
Inne wyniki, gr. A: Francja — Brazylia 3:2 (-22, 20, -21, 22, 13), Serbia – Brazylia 0:3 (-16, -26, -19). Brazylijczycy zapewnili już sobie awans do czołowej czwórki LN.
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB