Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Szczupaki latające z dyskiem

2018-07-05 13:00:00 (ost. akt: 2018-07-04 19:09:39)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

Ultimate to gra zespołowa z użyciem latającego dysku (frisbee), która łączy w sobie elementy koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej i rugby. Jest bardzo dynamiczna i widowiskowa, a jej cechą szczególną jest... brak sędziów,

O co chodzi w tej grze? - Jej celem jest zdobycie dysku w strefie punktowej przeciwnika. Zawodnik nie biega z dyskiem, a po złapaniu dysku możemy jedynie oderwać jedną nogę, robiąc wykrok, natomiast obrońca może przechwycić lub zbić dysk. Atakujący gracz z dyskiem ma 10 sekund na oddanie rzutu (jeżeli przekroczy ten czas, następuje strata).

Wyjątkowe w tej dyscyplinie sportu jest to, że na boisku nie ma sędziów, więc zawodnicy sami rozwiązują sytuacje sporne, kierując się zasadami fair play.
Możemy grać w trzech kategoriach: open (przeważnie mężczyźni), women (kobiety), mixed (drużyna mieszana). W zależności od sezonu rozgrywki odbywają się na trawie, plaży, bądź w hali. Boisko ma wymiary 100x37 m, a na przeciwległych końcach znajdują się strefy punktowe o długości 18 metrów każda. Właściwe pole gry ma w związku z tym 64 metry. Czas gry wynosi 90 minut, chyba że któraś z drużyn wcześniej zdobędzie 15 punktów.

Piszemy o tym, bowiem w Olsztynie powstała mieszana drużyna Szczupaki, która działa w ramach Klubu Sportowego Ultimate Frisbee Olsztyn. - W ostatnim czasie wystąpiliśmy w mistrzostwach Warszawy, na których zajęliśmy ósme miejsce, oraz w plażowych mistrzostwach Polski, w których zajęliśmy 12. miejsce - wylicza Agata Kaufman. - Jesteśmy początkującą drużyną, więc ten wynik uważamy za nasz mały sukces. Teraz przygotowujemy się do kwalifikacji do mistrzostw Polski regionu północ, które 11 sierpnia rozpoczną się w Starogardzie Gdańskim. Dodatkowo staramy się brać udział w lokalnych akcjach charytatywnych, np. w Pikniku Fundacji Przyszłość dla Dzieci i IV Charytatywnej Sztafecie "O co biega?", jak również w akcjach typowo sportowych, jak treningi otwarte w ramach akcji Olsztyn Aktywnie - kończy Agata Kaufman.
mdryh

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Eldo #2531296 | 37.47.*.* 5 lip 2018 14:57

    Super sport, super drużyna i super ludzie! Polecam z całego serca!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz