Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

PONAD DWA TYSIĄCE ZŁOTYCH CZEKA NOCĄ NA PIASKU

2018-06-25 19:00:00 (ost. akt: 2018-06-26 14:25:20)

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Siatkarzy plażowych z regionu (i nie tylko) zapraszamy w piątek do Ostródy. Na plaży miejskiej nad jeziorem Sajmino rozegrany tam zostanie Nocny Turniej Ostróda 2018, a najlepsza para zgarnie 1000 złotych.

Kiedy w 2003 roku rozgrywany był pierwszy turniej nocny na plaży miejskiej nad jeziorem Sajmino w Ostródzie, to na początku lał deszcz. Poza tym oświetlenie było tak słabe, że boiska doświetlały... strażackie halogeny. Przez lata infrastruktura na plaży poprawiała się, z każdym też kolejnym turniejem rosła frekwencja. W rekordowym 21012 roku wystartowało blisko 40 par. Niestety, na następny turniej przyszło nam czekać aż sześć lat, konkretnie impreza odbędzie się w piątek, a zaprasza na nią Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji. - Postanowiliśmy reaktywować tę rywalizację, bo to wydarzenie kilka lat temu cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników – mówi Maciej Czerkawski, dyrektor OCSiR. – Mieliśmy sygnały, żeby do tego wrócić, dlatego robimy to. Przygotowaliśmy się do tego poważnie, zamontowaliśmy nowe słupki na boiskach, nawieziony zostanie też nowy piasek, zatem zapraszamy w piątek do rywalizacji.

Na Turniej Nocny Ostróda 2018 organizatorzy zapraszają zawodników, którzy ukończyli 16 lat. Podczas zmagań w turnieju głównym (początek o godz. 21) weźmie udział 16 par. W przypadku dużego zainteresowania zaplanowany został turniej eliminacyjny, który rozpocznie się o godz. 17. Organizatorzy przygotowali „dzikie kart”y, na które mogą liczyć zawodnicy z trzech pierwszych miejsc ubiegłorocznego Grand Prix Ostróda. Jedna „dzika karta” pozostaje dla pary topowej, jeżeli takowa zdecyduje się na start w turnieju nocnym. Zatem z kwalifikacji do turnieju głównego przebije 12 par.

Niestety, w turnieju zabraknie najlepszego ostródzkiego siatkarza plażowego, czyli Marcina Ociepskiego (Proskos Team), który występuję z Jarosławem Lechem. Para Ociepski/Lech wygrała w tym sezonie turniej Obłędna Plaża w Zbąszyniu i przed tygodniem Plażę Gotyku w Toruniu. W terminie nocnego turnieju „Ociep” i Lech mieli zaplanowany występ w Dąbrowie Górniczej. Nasza para została też zakwalifikowana do turnieju World Tour, który w tym tygodniu rozgrywany będzie w Warszawie.

Warto wystartować w nocy nad jeziorem Sajmino, bo na najlepszych czekają nagrody finansowe i rzeczowe. Za 1. miejsce - 1000 zł; 2. m. - 600 zł; za 3. m. - 400 zł; 4. msc. - 200 zł. Na zawodników czekają też nagrody rzeczowe: weekend w czterogwiazdkowym hotelu na Warmii i Mazurach, weekendowe karnety na wyciąg nart wodnych w Ostródzie.
Wpisowe wynosi 30 zł od pary. Zapisy w dniu turnieju na plaży. Szczegóły na stronie internetowej ocsir.pl. Dla uczestników turnieju pakiet startowy i catering. Organizatorami turnieju są Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji oraz „Gazeta Ostródzka”.
Sponsorzy i partnerzy turnieju: OCSiR, Urząd Gminy Ostróda, Starostwo Powiatowe w Ostródzie, Hotel Anders, Inter Marche, Piekarnia Emilia, Hotel Sajmino.
mart


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB