Trampkarze AP Ostróda zrobili wielki krok do ligi centralnej [zdjęcia]

2018-06-24 07:37:15(ost. akt: 2018-06-24 07:58:24)
Trzy gole i dwie asysty Kacpra Sezonienko, przybliżyły AP Ostróda do ligi centralnej

Wysokim zwycięstwem trampkarzy AP Ostróda zakończył się pierwszy mecz barażowy o awans do ligi centralnej. Na stadionie przy ul. 3 Maja ostródzianie aż 6:1 pokonali ŁKS Łódź. Za to w barażu o awans do klasy okręgowej lanie dostali piłkarze LKS Tyrowo.
Po pierwszej połowie spotkania barażowego o awans do Ligi Centralnej Trampkarzy piłkarze AP Ostróda remisowali 1:1. Wynik spotkania otworzył Kacper Sezonienko.

Przez dziesięć minut drugiej części gry utrzymywał się wynik remisowy. Aż nastąpiło 120 sekund, które wstrząsnęły łodzianami. Wpierw dobrym przechwytem piłki w środku pola popisał się Marcin Zdunek, prostopadłym podaniem uruchomił Marcela Rybickiego, a ten na wysokości pola karnego dośrodkował wprost na głowę Sezonienki, który skierował piłkę w długi róg i było 2:1. Goście nie otrząsnęli się, a było już 3:1, Sezonienko podał do Szymona Groszkowskiego, a ten efektowną podcinką nad bramkarzem strzelił w długi róg.

Od tego momentu podopieczni Macieja Czerkawskiego kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i dokładali kolejne bramki. Trampkarze AP Ostróda wygrali 6:1 i solidną zaliczką pojadą do Łodzi na środowy mecz rewanżowy. Po spotkaniu prezes WMZPN Marek Łukiewski wręczył trampkarzom "Apki" puchar i medale za mistrzostwo województwa.

AP Ostróda - ŁKS Łódź 6:1 (1:1)
Bramki dla AP: Sezonienko 3, Groszkowski, Okoniewski, Rybicki

W Dobrym Mieście piłkarze LKS Tyrowo w pierwszym meczu barażowym o klasę okręgową zmierzyli się z DKS. Wszystko wskazuje na to, że piłkarze z gminy Ostróda plany awansu muszą odłożyć na następny sezon. Mecz w Dobrym Mieście zakończył się porażką LKS Tyrowo 0:5. Mecz rewanżowy w środę (27.06) w Tyrowie.