Polscy siatkarze przegrali z Brazylią

2018-06-23 18:15:42(ost. akt: 2018-06-23 18:22:42)
Jakub Kochanowski z Indykpolu AZS podczas zwycięskich mistrzostw świata juniorów w Czechach

W drugim swoim meczu w turnieju Ligi Narodów w Melbourne polscy siatkarze przegrali 1:3 z Brazylią.
W piątek Polacy bez straty seta ograli Argentynę, ale w sobotę nie dali rady Brazylii. Inna sprawa, że wystarczyło naprawdę niewiele, by wynik był odwrotny. Niestety, w końcówkach setów rywale byli minimalnie lepsi... Siedem punktów zdobył Kuba Kochanowski, do niedawna zawodnik Indykpolu AZS Olsztyn

* Brazylia – Polska 3:1 (22, 23, -24, 23)
Brazylia: Eder (13 punktów), Lucas Loh (13), Mauricio (11), Isac (10), Wallace (7), Bruno (1), Thales (libero) oraz Evandro (18), Leonardo (1), William (1) i Otávio
Polska: Muzaj (18), Mika (10), Szalpuk (9), Kochanowski (7), Lemański (4), Janusz, Zatorski (libero) oraz Śliwka (12), Bieniek (8), Kaczmarek (2), Łomacz i Kwolek

W tej sytuacji do awansu do Final Six Polakom brakuje jednego punktu, czyli w niedzielnym meczu z Australią mogą nawet przegrać, ale muszą zdobyć dwa sety.