Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Krótszy Rajd 1001 Jezior

2018-06-22 13:00:00 (ost. akt: 2018-06-21 19:34:39)

Autor zdjęcia: Artur Kusto

Przed nami szósta edycja Rajdu 1001 Jezior, którego bazą ponownie będzie gościnne Dobre Miasto. Kierowcy do przejechania będą mieli około 35 km oesów.

W sobotę o godz. 17.30 pod dobromiejską basztą odbędzie się oficjalny start, a półtorej godziny później rozpocznie się tam koncert reggae i rap, który jest elementem Dobromiejskich Wakacji Artystycznych.
Natomiast w niedzielę o godz. 9 zawodnicy wyjadą na sześć odcinków specjalnych: z Knopina do Barcikowa, następnie Spręcowo, po czym wrócą do parku serwisowego, a potem te odcinki pokonają jeszcze po dwa razy.

- Długość rajdu to ponad 100 kilometrów, z czego 35 km to odcinki specjalne - wyjaśnia Wojciech Fijałkowski, wiceprezes Automobilklubu Warmińskiego. Rajd zostanie rozegrany na asfaltowych drogach gmin Dobre Miasto i Dywity. Pierwotnie planowano, że długość odcinków specjalnych wyniesie prawie 50 kilometrów, jednak organizatorzy nie dostali zgody na oes Sental - Tuławki, bo podobno droga przygotowywana jest do remontów. - Tylko że obecnie bez przeszkód jeżdżą po niej 30-tonowe ciężarówki - dziwi się Fijałkowski. - Taka decyzja wzburzyła wielu mieszkańców, którzy z naszym rajdem już się zżyli. Wszyscy dziwią się, że jak po tej drodze codziennie jeździ cała masa aut osobowych i ciężarówek, to jest bardzo dobrze, a jak ma po niej przejechać 30 rajdówek, to nagle robi się problem.

Termin zgłoszeń minął wczoraj o północy - w momencie oddawania gazety do druku na liście było niespełna 30 załóg, które pojadą bardzo pełnoletnimi autami, bowiem niektóre z nich zostały wyprodukowane w 1979 roku. Prawdziwym seniorem imprezy będzie Ford Capri, który w wyścigach startował już... 40 lat temu.
W sobotę po uroczystym rozpoczęciu rajdu zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na operację w USA 10-letniej Martynki. Dziecko od urodzenia cierpi na połączenie dwóch bardzo rzadkich schorzeń: Zespół Polanda i Radial Club Hand. Wynikiem chorób są braki kostno-mięśniowe zlokalizowane po prawej stronie ciała. - Myślę, że wspomożemy Martynkę w ciężkiej chorobie, aby w przyszłości mogła zasilić grono rajdowej rodziny - dodaje wiceprezes Fijałkowski.
W niedzielę start o godz. 9 z parku serwisowego przy ul. Górnej w Dobrym Mieście, pierwszy zawodnik na metę dotrze około godz. 14.40, natomiast o godz. 16 w Stodole Kultury (ul. Górna 22) odbędzie się uroczyste zakończenie szóstej edycji Rajdu 1001 Jezior.
Patronat nad rajdem objął marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.
ARTUR DRYHYNYCZ


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB