Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Prezes Wieczorek jest zadowolony z mistrzostw w Uranii

2018-06-18 10:00:00 (ost. akt: 2018-06-18 10:04:00)
Mistrzostwa województwa były zawodami klasyfikacyjnymi na mistrzostwa kraju

Mistrzostwa województwa były zawodami klasyfikacyjnymi na mistrzostwa kraju

Autor zdjęcia: Lech Janka

Olsztyński Klub Kyokushin Karate był organizatorem kolejnych mistrzostw województwa w karate kyokushin oraz WKF. Zawody rozegrano w Uranii.

Wyjaśnijmy, że WKF jest największą światową organizacją karate, do tej pory zajmującą się jednak rywalizacją jedynie w kumite w formule bezkontaktowej oraz w kata. Obecnie to właśnie WKF prowadzi najbardziej zaawansowane rozmowy z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim na temat ewentualnego wejścia karate do programu igrzysk olimpijskich. Zresztą, turnieje w tej formule są już rozgrywane na licznych zawodach firmowanych przez MKOl.

Uczestnikami olsztyńskich mistrzostw Warmii i Mazur były przede wszystkim dzieci oraz młodzież uprawiająca te rodzaje karate. Tu koniecznie trzeba dodać, że zawody w Uranii były jednocześnie regionalną kwalifikacją do mistrzostw Polski. — W mistrzostwach wzięło udział ponad 250 zawodniczek i zawodników, przy czym najmłodsi z nich liczyli po 8 lat, a najstarsi dobijają do pięćdziesiątki — poinformował z uśmiechem Marek Wieczorek, prezes, założyciel i trener Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate. — Były reprezentowane wszystkie kluby z naszego województwa, z czego też trzeba się cieszyć, zwłaszcza że to ostatnie zawody przed sezonem wakacyjnym. Jestem zadowolony z wyników naszych karateków. Wprawdzie jeszcze nie wszystko zostało podsumowane, ale sądzę, że zespołowo zajmiemy pierwsze miejsce — dodał na koniec Marek Wieczorek. Tu dodajmy, że działacze olsztyńskiego klubu mają odpowiednie doświadczenie w przeprowadzeniu dużych imprez karate. Dwa lata temu z sukcesem zorganizowali w Uranii mistrzostwa Polski...

Jednym z uczestników niedzielnej imprezy był Sebastian Archacki z Bartoszyckiego Klubu Karate, który zaraz po bardzo emocjonującym i zwycięskim pojedynku o trzecie miejsce dzielił się wrażeniami z turnieju. — Cieszę się z tej wygranej, bo to była bardzo ważna dla mnie walka — mówił bartoszyczanin. — Mam 19 lat, jestem właśnie po maturze, a teraz zamierzam podjąć studia w Wyższej Szkole Policji — dodał.
Wyniki mistrzostw województwa podamy w kolejnym wydaniu gazety. lech


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. karate #2521362 | 88.156.*.* 18 cze 2018 20:24

    shotokanu tam nie było ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz