Trzy gole Cristiano Ronaldo

2018-06-15 20:58:55(ost. akt: 2018-06-15 22:05:44)
Strzela Cristiano Ronaldo

Autor zdjęcia: fifa.com

W piątkowy wieczór wreszcie obejrzeliśmy mecz godny Mundialu. Ostatecznie Portugalia po trzech trafieniach Cristiano Ronaldo zremisowała 3:3 z Hiszpanią. W tej sytuacji liderem grupy B został... Iran.
Wszystko wskazywało, że pierwszy mecz w grupie B zakończy się bezbramkowym remisem, jednak w 95. minucie obrońca z Maroka wpakował piłkę do własnej bramki... Dzięki samobójowi Iran pokonał 1:0 Maroko, a Aziz Bouhaddouz, czyli niefortunny strzelec, przeszedł do historii mistrzostw świata. Okazało się bowiem, że jest to najpóźniej strzelony gol samobójczy w historii Mundialu.
W drugim piątkowym meczu grupy B Portugalia zmierzyła się z Hiszpanią. Po pierwszej połowie Portugalczycy prowadzili 2:1 (dwa gole Cristiano Ronaldo), jednak po przerwie Hiszpanie dwa gole i wydawało się, że zgarną trzy punkty. Ale w 87. min 18 metrów od bramki ustawił piłkę Cristiano Ronaldo, po czym efektownym uderzeniem z rzutu wolnego doprowadził do remisu 3:3. Dodajmy, sprawiedliwego remisu. Trzeba też przyznać, że był to pierwszy, i na pewno nie ostatni, znakomity mecz rosyjskiego Mundialu.

* Portugalia - Hiszpania 3:3 (2:1)

1:0 - Cristiano Ronaldo (4 karny), 1:1 - Diego Costa (24), 2:1 - Cristiano Ronaldo (44), 2:2 - Diego Costa (55), 2:3 - Nacho Fernandez (58), 3:3 - Cristiano Ronaldo (88)