Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Sukces młodych olsztyńskich piłkarzy ręcznych

2018-06-11 11:00:00 (ost. akt: 2018-06-10 19:07:41)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Ekipa olsztyńskiej SP 2 od porażki zaczęła Ogólnopolski Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Dźwirzynie, ale potem nie było już na nią silnych. W efekcie zdobyła złote medale, dzięki czemu pojedzie na... mistrzostwa świata!

W poprzednich latach turniej ten nazywano Gimnazjadą, ale po reformie szkolnictwa sytuacja się zmieniła. - W Dźwirzynie zagraliśmy jako szkoła podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi, a w imprezie wzięli udział chłopcy z roczników 2002-04 - wyjaśnia trener Konstanty Targoński. - W naszej ekipie wszyscy zawodnicy byli z jednej klasy, oczywiście wcześniej zdobyli mistrzostwo województwa.
Turniej finałowy olsztynianie zaczęli jednak od porażki. - W spotkaniu z Gorzowem chciałem dać pograć wszystkim. Niestety, mecz trochę się nam źle ułożył, w efekcie nie zdołaliśmy odrobić strat - stwierdza Targoński. Dwa kolejne spotkania zakończyły się już pewnymi wygranymi ekipy SP 2, dzięki czemu zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie, niestety, awansowała z zerowym dorobkiem punktowym, bowiem do kolejnej rundy zaliczono jedynie wyniki miedzy zespołami, które zdołały awansować. A oprócz Olsztyna był to Gorzów...
* Wyniki olsztynian w grupie D: SP 2 Olsztyn - SP 2 Gorzów 17:18, SP 2 Olsztyn - Gim. 2 Brodnica 21:15, SP 2 Olsztyn - SP 9 Puławy 19:15.

GRUPA D
1. SP 2 Olsztyn 6
2. SP 2 Gorzów 6
--------------------------
3. Gim. 2 Brodnica 6
4. SP 9 Puławy 0

W drugiej rundzie w dwóch grupach zagrało osiem zespołów. Olsztyńscy szczypiorniści najpierw odprawili z kwitkiem SP 21 Płock (22:16), po czym ograli SP 1 Chrzanów (17:13). A że pozostałe wyniki też się dobrze ułożyły, więc ekipa SP 2 ponownie zajęła pierwsze miejsce w grupie, dzięki czemu awansowała do ścisłego finału!

GRUPA E
1. SP 2 Olsztyn 6
2. SP 1 Chrzanów 6
3. SP 21 Płock 3
4. SP 2 Gorzów 3

W finale rywalem olsztynian była drużyna Gimnazjum nr 2 z Legnicy, no i po raz kolejny mecz zakończył się ich efektownym zwycięstwem (23:15). - Od początku do końca wszystko mieliśmy pod kontrolą - przyznaje Konstanty Targoński. - W pewnym momencie prowadziliśmy nawet dziesięcioma bramkami! Cieszymy się z tego sukcesu, bo to był główny cel chłopaków w tym sezonie. Już niedługo skończą naszą szkołę i większość z nich pójdzie do klasy sportowej w LO V, ale część z nich na pewno trafi do Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Szansę na to ma nawet siedmiu naszych zawodników, w tej chwili czekamy tylko na ogłoszenie wyników naborów.
Warto przypomnieć, że we wcześniejszych klubowych mistrzostwach Polski juniorów młodszych olsztynianie również spisali się znakomicie, bo jako Szczypiorniak zajęli siódme miejsce, chociaż byli najmłodsi w całej stawce.

Natomiast zwycięstwo w Dźwirzynie - oprócz tytułu mistrzów Polski - zagwarantowało olsztyńskiemu zespołowi także awans do przyszłorocznych mistrzostw świata, co będzie taką przysłowiową wisienką (a może truskawką?) na torcie. - Poprzednie mistrzostwa odbyły się w Katarze, więc wyjazd do tanich nie należał - mówi trener Targoński. - Podobno kosztował 30 tysięcy złotych. Łódź dla chłopców uzbierała taką kwotę, więc pojechali, ale już dziewczęta z Brodnicy musiały obejść się smakiem. Nie wiadomo jeszcze, gdzie będą przyszłoroczne mistrzostwa świata, wiadomo jedynie, że pieniędzy będziemy musieli sami poszukać - kończy Konstanty Targoński, trener SP 2 oraz jednocześnie prezes olsztyńskiego Szczypiorniaka.

* SP 2 Olsztyn: Jakub Ałaj, Klaudiusz Leszczyński, Filip Lewalski, Kacper Walczak, Jakub Markowski, Igor Graczyk, Robert Targoński, Tymoteusz Borysiuk, Michał Safiejko, Paweł Krawczyński, Mateusz Reszczyński, Wojciech Zieliński, Maciej Kozłowski, Jakub Kozłowski, Damian Dyszkowski i Maciej Retkiewicz. Trenerzy: Konstanty Targoński i Mariusz Bednarski.
* Czołówka MP w Dźwirzynie: 1. SP 2 Olsztyn, 2. Gim. 2 Legnica, 3. SP 1 Chrzanów, 4. Gim. 7 Kielce, 5. SP 21 Płock, 6. SP 1 Grodków, 7. SP 14 Przemyśl, 8. SP 2 Gorzów.
ARTUR DRYHYNYCZ

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rut #2517789 | 83.6.*.* 12 cze 2018 14:02

    brawo!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. artur b Biały kks warmia olsztyn #2517324 | 213.76.*.* 11 cze 2018 20:11

    wielkie gromkie gratulacje/ wspaniały sukces,trzymaj tak dalej TARGOŚsa

    ! - + odpowiedz na ten komentarz