Warmia Energa wygrała i jest wicemistrzem!

2018-05-30 23:18:40(ost. akt: 2018-05-30 23:52:24)
Radosław Dzieniszewski rzucił w Sierpcu aż 13 bramek i... doznał kontuzji łokcia

Autor zdjęcia: Emil Marecki

W swoim ostatnim w tym sezonie ligowym występie piłkarze ręczni Warmii Energi pewnie wygrali w Sierpcu zaległy mecz z Mazurem, tym samym kończąc rozgrywki jako wicemistrz grupy A pierwszej ligi! Mistrzem została Nielbą Wągrowiec.
* Mazur Sierpc – Warmia Energa Olsztyn 22:29 (9:12)
WARMIA ENERGA
: Gawryś, Pikura, Kłodziński oraz Hegier 3, Idzikowski 1, Pasymowski 1, Sikorski 7, Golks 3, Żółtak 1, Dzieniszewski 13, Malewski; kary: 8 min
Dla Mazura najwięcej bramek: Rutkowski 5, Piórkowski, Prątnicki - po 4; kary: 2 min

Olsztynianie zaczęli środowe spotkanie z wysokiego „c” i po pięciu minutach gry prowadzili 4:0 (trafienia Wojciecha Golksa, Szymona Hegiera i dwa Radosława Dzieniszewskiego). Co prawda, później dwie bramki z rzędu strzelił Mazur, ale - jak pokazały kolejne minuty - dwubramkowa strata do Warmii Energi była szczytem marzeń gospodarzy. Przed przerwą ekipie z Sierpca udało się jeszcze tylko trzy razy tak „przycisnąć” gości (3:5, 4:6, 6:8).

Po pierwszej połowie było tylko 12:9 dla ekipy Daniela Żółtaka, który rozgrywał w Sierpcu swój pożegnalny mecz także w roli zawodnika, ale druga odsłona zaczęła się tak jak pierwsza: dwie bramki Michała Sikorskiego, jedna Hegiera i na tablicy pojawił się wynik 15:9. Kiedy w 43. minucie olsztynianie odskoczyli Mazurowi aż na osiem trafień (19:11), stało się jasne, że jedyną niewiadomą tego spotkania będą rozmiary zwycięstwa Warmii Energi. Zwłaszcza, że faworyt nadal grał dobrze i nie zamierzał odpuszczać rywalowi. Ostatecznie mecz zakończył się siedmiobramkową wygraną zespołu z Olsztyna, a ostatnie w tym sezonie trafienie dla warmiaków zapisał na swoje konto w 60. min gry Golks.

* Inne mecze: Sokół Kościerzyna - Grunwald Poznań 34:25 (15:11), Gwardia Koszalin - Real-Astromal Leszno 26:30 (12:15).