Bandyci przerwali mecz, Legia w mistrzowskiej koronie

2018-05-20 20:00:00(ost. akt: 2018-05-20 21:45:00)

Sprawdziły się najgorsze przypuszczenia - w Poznaniu stadionowi troglodyci nie pozwolili dokończyć hitowego meczu ostatniej kolejki Ekstraklasy. Mimo to Legia została mistrzem Polski.
Już kilka dni przed meczem atmosfera w Poznaniu była napięta, bowiem kibole grozili pobiciem piłkarzom Lecha, jeśli ci przegrają ze znienawidzoną Legią.
Emocje były olbrzymie, bo ostatnia kolejka miała rozstrzygnąć o losach tytułu mistrzowskiego, co prawda Lech już swoją szansę dawno zaprzepaścił, ale mógł jeszcze przeszkodzić zespołowi ze stolicy, ponieważ ogrywając go, umożliwiał Jagiellonii zdobycie mistrzowskiej korony.

Warszawianom do szczęścia wystarczał remis w meczu z Lechem, lecz po 78 minutach i golach Antolicia (10) i Kucharczyka (69) Legia prowadziła 2:0. Niestety, w tym momencie dali o sobie znać stadionowi poznańscy bandyci. Zaczęli rzucać płonące race na boisko, wyłamywać barierki ochronne, więc mecz został przerwany, a na stadion wprowadzono siły policyjne.

Ostatecznie sędzia Stefański zadecydował o przerwaniu pojedynku, a w niedzielny wieczór Komisja Ligi przyznała Legii walkower, co oznacza, że klub z Warszawy trzeci raz z rzędu został mistrzem Polski.
Do I ligi spadły Bruk-Bet i Sandecja.

* Lech Poznań - Legia Warszawa 0:3 walkower

* Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0 (1:0)
1:0
- Matuszek (32), 2:0 - Angulo (87

* Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:1 (1:1)
0:1
- Kante (35), 1:1 - Runje (44), 2:1 - Sheridan (66); czerwona kartka: Furman (82 Wisła)

* Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)
0:1, 0:2
- Tuszyński (9, 69)

* Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)
0:1
- Łuczak (1)

* Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:0 (2:0)
1:0
- Mak (23), 2:0 - Bukata (35), 3:0 - Živec (78), 4:0 - Badía (90)

* Cracovia Kraków - Pogoń Szczecin 1:4 (1:2)
0:1
- Drygas (9), 0:2 - Frączczak (20), 1:2 - Piątek (45 k), 1:3, 1:4 - Frączczak (60, 78)

* Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:1)