2018-05-19 18:57:07(ost. akt: 2018-05-20 09:38:29)

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

W 31. kolejce I ligi Stomil Olsztyn odniósł cenne zwycięstwo w Suwałkach.
* Wigry Suwałki 1-2 Stomil Olsztyn 1:2 (0:1)
0:1
- Patryk Sokołowski (43 samobójcza), 1:1 - Patryk Klimala (53), 1:2 - Grzegorz Lech (70); sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin); żółte kartki: Klimala, Kwaśniewski, Bogusz, Remisz - Karankiewicz, Ramírez, Lech.

Wigry: Damian Węglarz - Artur Bogusz, Rafał Remisz, Adrian Jurkowski, 4Mateusz Żyro, Piotr Kwaśniewski (71 Serhij Pyłypczuk) - Damian Gąska (76 Laurențiu Iorga), Patryk Sokołowski, Mateusz Radecki, Mariusz Rybicki - Patryk Klimala.

Stomil: Michał Leszczyński - Lukáš Kubáň, Paweł Baranowski, Tomasz Wełnicki, Remigiusz Szywacz - Tomasz Zając (55 Dani Ramírez), Adrian Karankiewicz, Wiktor Biedrzycki, Grzegorz Lech (82 Marcin Stromecki), Piotr Głowacki - Wołodymyr Tanczyk (89 Janusz Bucholc).

Do końca sezonu pozostały jedynie trzy kolejki, więc w Suwałkach olsztynianie nie mogli sobie pozwolić na kolejną stratę punktów, jeśli poważnie myślą o pozostaniu w pierwszoligowym towarzystwie. No i udało się, chociaż pomocną dłoń wyciągnęli gospodarze, a konkretnie Patryk Sokołowski, po którego niefortunnej interwencji w końcówce pierwszej połowy piłka wpadła do bramki Wigier.
Co prawda osiem minut później zespół z Suwałk doprowadził do remisu, ale w 70. minucie gol Lecha przesądził o zwycięstwie Stomilu. O tym, czy to wystarczy do wydostania się ze strefy spadkowej, zadecyduje wynik niedzielnego meczu w Niepołomicach Puszcza - Górnik Łęczna.