środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Czy po Bydgoszczy będzie Korea Południowa?

2018-05-18 13:18:41 (ost. akt: 2018-05-18 13:19:58)
Maciej Kowalewicz na strzelnicy

Maciej Kowalewicz na strzelnicy

Autor zdjęcia: Gwardia Olsztyn

W Bydgoszczy podczas drugiej rundy strzeleckiego Pucharu Polski tradycyjnie z bardzo dobrej strony pokazał się olsztynianin Maciej Kowalewicz.

Utalentowany junior Gwardii Olsztyn zdobył trzy złote medale: karabin pneumatyczny 60, karabin dowolny 60 strzałów leżąc i karabin dowolny 3x40 strzałów. Poza tym wspólnie z Aleksandrą Szutko z białostockiego Kalibra zajął drugie miejsce w KPN mix, przy okazji ustanawiając rekord Polski (490,8 pkt), chociaż podczas wcześniejszych zawodów we Wrocławiu olsztyńsko-białostocki duet uzyskał... 496,2 pkt! - Niestety, ten wynik w tabeli rekordów nie został uwzględniony z powodów proceduralnych - wyjaśnia Bogdan Kowalewicz, trener i zarazem ojciec Macieja. - Ale zrobię wszystko, by został uznany. Generalnie był to udany start, chociaż Maciej miał już lepsze rezultaty. Ważne, że maturę już ma za sobą i teraz może się skupić na kolejnych zawodach i treningach. Cały czas mamy nadzieję, że jako junior zostanie zakwalifikowany do udziału w mistrzostwach świata, które na przełomie sierpnia i września odbędą się w Korei Południowej - dodaje Bogdan Kowalewicz.

Wyjaśnijmy, że w związkowym rankingu karabinka pneumatycznego Maciej Kowalewicz ma 152,9 pkt, natomiast drugi zawodnik zgromadził jedynie... 33 pkt! Wszystko zatem zależy od tego, czy szefowie PZSS zdecydują się wysłał jakiegoś juniora na MŚ. Jeśli decyzja będzie pozytywna, wtedy kandydat do wyjazdu jest tylko jeden - utalentowany strzelec Gwardii Olsztyn! - Związek cały czas wspiera nas mentalnie i finansowo - przyznaje trener Kowalewicz. - Bez tej pomocy sukcesy Maćka byłyby niemożliwe. Bardzo też jesteśmy wdzięczni działaczom z Bydgoszczy, dzięki którym możemy trenować na tamtejszej strzelnicy.
Rzeczywiście podczas wakacji Maciej Kowalewicz w Bydgoszczy spędzi sporo czasu - od 7 do 20 czerwca, od 30 czerwca do 5 lipca, od 16 do 22 lipca i od 10 do 26 sierpnia. Jeśli wszystko pójdzie z planem, to po tym ostatnim zgrupowaniu reprezentant Gwardii odleci do Korei Południowej. dryh
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ZajacBARTOSZ #2506952 | 91.223.*.* 24 maj 2018 09:46

    WOW! Gratulacje dla tego młodego zawodnika, oby jak najwięcej takich sukcesów. Ja sam hobbistycznie chodzę na strzelnicę we wrocławiu do Proguna i wiem że nie jest łatwy to sport. Ale praktyka czyni mistrza i może kiedyś będzie ze mnie taki mistrz jak z Maćka ;)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz