środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Plińskiemu piasek nie straszny

2018-05-15 12:36:30 (ost. akt: 2018-05-15 12:38:17)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Daniel Pliński kolejny raz udowodnił, że w siatkówkę potrafi grać i w hali, i na piasku, natomiast w Olsztynie odbędzie się niedługo pierwszy memoriał Piotra Koczana.

Kapitan Indykpolu AZS Olsztyn Daniel Pliński — było, nie było: swego czasu mistrz Polski także w plażowej siatkówce — wystąpił wspólnie z jednym z najbardziej utytułowanych polskich zawodników Michałem Kądziołą w turnieju gwiazd „Lotto Plaża Wolności” w Poznaniu. Para Pliński/Kądzioła spisała się znakomicie, wygrywając tę imprezę po finałowym zwycięstwie 2:1 (19, -19, 7) nad mistrzami kraju Sebastianem Sobczakiem i Jarosławem Lechem. — Dziękujemy Damianowi Lisieckiemu za zaproszenie. Po całym sezonie w hali była to dla mnie bardzo miła odmiana i cieszę się, że wspólnie z partnerem udało nam się wygrać — skomentował Daniel Pliński. Tu dodajmy, że główny organizator turnieju Damian Lisiecki kiedyś sięgał po złoto MP w parze z... Plińskim.
* 26 i 27 maja odbędzie się pierwszy memoriał Piotra Koczana, zmarłego w ubiegłym roku byłego zawodnika AZS Olsztyn, trenera, działacza i prekursora siatkówki plażowej w naszym regionie. Organizatorami turnieju, który zostanie rozegrany na boiskach IV LO w Olsztynie (al. Piłsudskiego 56), są UKS Warmiss-Volley Olsztyn oraz OSiR, a wezmą w nim udział juniorki i kadetki z czterech warmińsko-mazurskich klubów.
Warto dodać, że dwa boiska plażowe mieszczące się na terenie IV LO zostały wybudowane jako projekt obywatelski i po raz pierwszy będą udostępnione do użytku.
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB