Trwa świetna passa Czarnych Olecko

2018-05-13 08:37:27(ost. akt: 2018-05-13 18:01:40)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W 24. kolejce ligi okręgowej Czarni Olecko pokonali 2:1 (2:0) Omulew Wielbark. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Arkadiusz Cichocki.
Lider ligi okręgowej nadal świetnie spisuje się w rozgrywkach. W sobotę w upalne popołudnie Czarni na własnym terenie wygrali 2:1 (2:0) z czwartym w tabeli Omulewem. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do gospodarzy, którzy szybko, bo już w 6. min objęli prowadzenie. Gola po podaniu Jakuba Kozłowskiego zdobył Arkadiusz Cichocki. Czołowy strzelec Czarnych już 4. min później podwyższył na 2:0. W drugiej połowie goście zagrali znacznie lepiej, ale tylko raz zdołali pokonać w bramce Marcina Grygo. Bramka kontaktowa padła w 70. min.

Było to piąte z rzędu zwycięstwo i 13. z kolei nieprzegrany mecz Czarnych (łącznie ekipa trenera Sobczaka ma na swoim koncie 19 zwycięstw, 3 remisy i 2 porażki – w rundzie jesiennej 0:1 z Omulewem i 0:3 z Granicą.

Czarni Olecko:
Marcin Grygo – Maciej Cichocki, Szymon Karkusz, Michał Wasilewski, Maciej Kosiński (88' Krzysztof Marczuk) – Michał Wargala (72’ Jakub Jasiński), Piotr Wiktorzak, Jakub Kozłowski, Radosław Czajko (72’ Ariel Tusznio),Bartosz Senkowski – Arkadiusz Cichocki,

LKS Różnowo - Cresovia Górowo Iławeckie 7:3

Po 24 kolejkach Czarni mają 60 punktów i 10 punktów przewagi nad LKS Różnowo, który ma jeden mecz zaległy.

W sobotę, (19.05) olecczanie zagrają na wyjeździe z SKS Szczytno (7. miejsce w tabeli).