Kandydat do Ekstraklasy lepszy od Stomilu

2018-05-12 21:37:49(ost. akt: 2018-05-12 22:24:06)

Radość po wyjazdowym zwycięstwie w Opolu nie trwała długo, bo w sobotę Stomil przegrał w Olsztynie z Zagłębiem Sosnowiec. No i znowu zrobiło się nieciekawie...
* Stomil Olsztyn - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:1)
0:
1 - Tomasz Nowak (17 k), 0:2 - Szymon Lewicki (58); sędziował: Paweł Pskit (Łódź); żółte kartki: Sołowiej, Ramírez - Jędrych, Cichocki

STOMIL: Michał Leszczyński - Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Łukasz Sołowiej, Remigiusz Szywacz - Wołodymyr Tanczyk, Paweł Głowacki (59 Adrian Karankiewicz), Wiktor Biedrzycki (66 Marcin Stromecki), Grzegorz Lech (78 Dani Ramírez), Piotr Głowacki - Artur Siemaszko
ZAGŁĘBIE: Matko Perdijić - Tomasz Nawotka, Arkadiusz Jędrych, Mateusz Cichocki, Tymoteusz Puchacz - Konrad Wrzesiński (90 Nuno Malheiro), Bartłomiej Babiarz, Callum Rzonca, Tomasz Nowak, Žarko Udovičić (46 Alexandre Cristóvão) - Szymon Lewicki (86 Rafał Makowski)

Goście uzyskali prowadzenie po rzucie karnym podyktowanym za faul Łukasza Sołowieja, natomiast olsztynianie mogli wyrównać w 30. minucie, niestety po główce Wiktora Biedrzyckiego piłka odbiła się od słupka. W 53. minucie goście zdobyli drugiego gola, ale sędzia odgwizdał spalonego, ale co ma wisieć, nie utonie, no i pięć minut później Szymon Lewicki ustalił wynik meczu. W 70. minucie mogło być już 0:3, ale Stomil uratowała poprzeczka, z kolei 11 minut później szczęście uśmiechnęło się do gości, bowiem Piotr Głowacki bezpośrednio z rzutu wolnego trafił w słupek, a dobitka Pawła Baranowskiego z kilku metrów była niecelna.