środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Dzięki kibicom dzieci mają trawiaste boisko

2018-05-11 16:00:00 (ost. akt: 2018-05-11 16:27:52)

Autor zdjęcia: Emil Marecki

Młodzi piłkarze Akademii Sportu Stomil Olsztyn doczekali się w końcu boiska przy siedzibie swojego klubu. Jest to efekt zaangażowania członków stowarzyszenia Socios Stomil.

Członkowie Socios Stomil na pomysł budowy boiska wpadli jesienią 2016 roku. Wśród kibiców i sympatyków Stomilu Olsztyn zebrali darowizny i wiosną profesjonalna firma mogła zacząć budowę boiska trawiastego. - Na ten cel zebraliśmy około 30 tysięcy złotych - mówi prezes Socios Stomil Tomasz Giżyński. - Dla naszego stowarzyszenia to znacząca suma, ale mobilizacja wśród naszych członków i kibiców Stomilu była ogromna. Swoją cegiełkę dołożyli także sponsorzy Socios, na których zawsze można liczyć.
Boisko powstało w miejscu byłego targowiska miejskiego, a w ostatnich latach ten teren służył jako... wybieg dla psów z pobliskiego osiedla. - Dlatego budowę boiska trzeba było zacząć od poprawy ogrodzenia. Potem specjalistyczne maszyny wyrównany teren, trzeba także było dosypać nowej ziemi, którą otrzymaliśmy od firmy Budimex, głównego sponsora Stomilu - tłumaczy Giżyński.

Trawa zasiana na tym placu została latem 2017 roku, ale jesienią boisko jeszcze nie nadawało się do użytkowania. Wiosną tego roku odbyła się jeszcze dosiewka, boisko było wałowane i poprawiane na tyle, że w końcu można było przeprowadzić pierwszy oficjalny trening. - W zajęciach na tym boisku będą uczestniczyć najmłodsze dzieci trenujące w naszej akademii - mówi prezes AS Stomil Olsztyn Robert Knothe. - Nie będzie można tutaj grać od rana do wieczora, bo to jest boisko trawiaste, ale na pewno poprawi to naszą sytuację z bazą sportową.

Teraz dzieci trenujące w Stomilu zajęcia mają głównie na orlikach lub zimą w hali. Boisko trawiaste to będzie dla nich bardzo duże urozmaicenie. Tym bardziej że boisko znajduje się w tym miejscu, gdzie Stomil ma swój dom, czyli przy al. Piłsudskiego 69a. - Niedawno powstała także świetlica Socios Stomil, więc każde dziecko będzie mogło przed treningiem miło spędzić czas, a rodzice w komfortowych warunkach będą mogli poczekać na swoje pociechy - dodaje Knothe. - Zależało nam na tym, żeby boisko powstało w tym miejscu, bo gdy cofniemy się pamięcią do lat wcześniejszych, to właśnie w tym miejscu trenowali także wychowankowie Stomilu.
Akademia Sportu Stomil Olsztyn jeszcze we wrześniu doczeka się kolejnego nowego miejsca do treningów, bowiem w Starym Olsztynie trwa modernizacja boiska przez firmę Budimex. Z obiektu dzięki umowie z Gminą Purda będą korzystać głównie młodzi piłkarze Stomilu. - Rodziców może odstraszyć odległość, gdzie będą odbywać się zajęcia, ale będziemy tak to organizować, żeby treningi poza miastem nie były kłopotliwe - przekonuje Robert Knothe.
EM
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Yo #2500256 | 86.3.*.* 12 maj 2018 20:48

  Nie jestem kibicem stomilu ale ta inicjatywa jest mega dobra i przyslosciowa oby tylko nikt tego nie spierdolil jak to w olsztynie zazwyczaj jest. (L)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Do arbuza #2500035 | 86.173.*.* 12 maj 2018 12:52

   Arbuz jak bardzo bys sie staral nie zniszczysz pilki i Stomilu Olsztyn. Olsztyn pelen futbolu!

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Trampkarz #2499766 | 88.156.*.* 11 maj 2018 21:25

   To teraz zrzuta na boisko dla seniorów.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. mieszkaniec #2499721 | 89.228.*.* 11 maj 2018 19:54

   niech sie miasto wstydzi!!!widac gdzie ma sport - w dupie!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. Bananowa republika #2499704 | 81.190.*.* 11 maj 2018 19:15

   Wstydz sie gospodarzu miasta !!!!!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (6)