Stomil przeszedł Odrę!

2018-05-09 21:49:16(ost. akt: 2018-05-09 22:46:07)
Stomil Olsztyn

Tego się chyba nikt nie spodziewał! W 30. kolejce I ligi Stomil Olsztyn na wyjeździe wygrał z Odrą Opole aż 4:2. A że punkty potraciły Olimpia Grudziądz i Górnik Łęczna, więc Biało-niebiescy opuścili przedostatnie miejsce w tabeli i tracą do miejsca barażowego już tylko jeden punkt.
* Odra Opole - Stomil Olsztyn 2:4 (0:2)
0:1
- Piotr Głowacki (4), 0:2, 0:3 - Artur Siemaszko (44, 48), 0:4 - Piotr Głowacki (60), 1:4 - Szymon Skrzypczak (63), 2:4 - Tomas (88); żółte kartki: Wepa, Peroński, Trznadel - Kubáň
ODRA: Tobiasz Weinzettel - Robert Trznadel, Aleksander Kowalski, Mateusz Bodzioch, Rafał Brusiło - Marcin Wodecki (68 Bartłomiej Maćczak), Mateusz Peroński, Tomasz Wepa (46 Rafał Niziołek), Sebastian Bonecki, Mateusz Marzec (58 Tomáš Mikinič) - Szymon Skrzypczak
STOMIL: Michał Leszczyński - Lukáš Kubáň, Łukasz Sołowiej, Paweł Baranowski, Remigiusz Szywacz - Wołodymyr Tanczyk (67 Tomasz Zając), Paweł Głowacki, Wiktor Biedrzycki, Grzegorz Lech (55 Dani Ramírez), Piotr Głowacki - Artur Siemaszko (82 Adrian Karankiewicz)

Co prawda Odra jest najsłabszym zespołem rundy wiosennej, ale Stomil też nie orzeł, więc przed meczem "na dwoje babka wróżyła". Tymczasem wystarczyły zaledwie cztery minuty, by olsztynianie objęli prowadzenie po strzale Piotra Głowackiego. Następne minuty to ataki Odry, ale bez efektu, na dodatek gdy oba zespoły były już myślami w szatni, kolejną akcję gości skutecznie wykończył Artur Siemaszko. 2:0 do przerwy dla Stomilu! Na tym jednak nie koniec, bowiem tuż po powrocie na boisko Siemaszko po raz drugi umieścił piłkę w siatce. 3:0! W tym momencie piłkarze Stomilu mogli już poważniej myśleć w zwycięstwie, bowiem 2:0 w tym sezonie prowadzili już sześć razy, ale tylko raz udało się im zwycięstwo dowieźć do ostatniego gwizdka sędziego. A gdy 12 minut później Piotr Głowacki zdobył czwartego gola, stało się jasne, że trzy punkty pojadą do Olsztyna. Niestety, wysokie prowadzenie trochę uśpiło olsztynian, co wykorzystali opolanie, strzelając dwa gole. Najważniejsze, że Stomil wygrał i stratę do Górnika zmniejszył do jednego punktu.

W sobotę o godz. 19 olsztynianie podejmą na własnym stadionie Zagłębie Sosnowiec. Tego samego dnia Olimpia zagra w Grudziądzu z Puszczą, a Górnik spotka się u siebie z liderującą Miedzią.

Inne wyniki 30. kolejki

* Pogoń Siedlce - Górnik Łęczna 1:1 (Dariusz Zjawiński 40 - Filip Szewczyk 47)

* Miedź Legnica - Olimpia Grudziądz 2:1 (Wojciech Łobodziński 64, Rafał Augustyniak 87 - Filip Jazvić 41)

* Wigry Suwałki - Chrobry Głogów 1:1 (Patryk Klimala 39 - Jakub Bach 59)

* Zagłębie Sosnowiec - Bytovia Bytów 2:1 (Szymon Lewicki 32 (k), Adam Banasiak 61 - Michał Rzuchowski 66)

* Raków Częstochowa - Ruch Chorzów 2:1 (Artiom Rachmanow 5, José Embaló 22 - Mateusz Hołownia 77)

* Puszcza Niepołomice - GKS Tychy 1:2

* GKS Katowice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0

* Chojniczanka Chojnice - Stal Mielec 1:0 (Wojciech Lisowski 10)