Cenne zwycięstwo Stomilu

2018-05-05 21:00:18(ost. akt: 2018-05-05 22:46:38)

W 29. kolejce I ligi piłkarze Stomilu wygrali z GKS Katowice, niestety, w tabeli nie zdołali awansować nawet o jedno miejsce.
* Stomil Olsztyn - GKS Katowice 1:0 (0:0)
1:0
- Siemaszko (59 k)
STOMIL: Michał Leszczyński - Lukáš Kubáň, Paweł Baranowski, Łukasz Sołowiej, Remigiusz Szywacz - Wołodymyr Tanczyk, Paweł Głowacki, Marcin Stromecki (80 Wiktor Biedrzycki), Grzegorz Lech (80 Dani Ramírez), Piotr Głowacki - Artur Siemaszko (90 Paweł Abbott)

Jeśli w pierwszej połowie ktoś oczekiwał piłkarskiego widowiska, to musi poczekać do niedzielnego meczu Barcelona - Real. W Olsztynie zagrał broniący się przed spadkiem Stomil i walczący o awans do Ekstraklasy GKS Katowice, no i tę różnicę celów było widać na boisku. Goście od początku osiągnęli niewielką przewagę, ale nie zdołali wypracować stuprocentowych sytuacji, natomiast olsztynianie pierwszy strzał na bramkę oddali dopiero w 43. minucie, ale strzał Siemaszki poprawił tylko statystykę, bo był zbyt słaby, by poprawić wynik.
Jednak w 57. minucie olsztyńscy kibice w końcu zerwali się z miejsc, bo sfaulowany został wychodzący na czystą pozycję Siemaszko. Sędzia odgwizdał rzut karny, z czym nie mogli pogodzić się goście z Katowic. W końcu do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem zdobył gola! W 90. minucie Siemaszko po podaniu Ramireza powinien podwyższyć na 2:0, ale fatalnie spudłował z 5 metrów. Całe szczęście, że w doliczonych pięciu minutach goście nie doprowadzili do remisu.
Tym samym Stomil wzbogacił się o trzy cenne punkty, szkoda tylko, że zwycięstwo odniósł też znajdujący się na miejscu barażowym Górnik Łęczna...

* Inne mecze 29. kolejki: Górnik Łęczna - Chojniczanka Chojnice 3:0, Olimpia Grudziądz - Pogoń Siedlce 4:2, GKS Tychy - Miedź Legnica 1:0, Ruch Chorzów - Puszcza Niepołomice 0:2, Podbeskidzie Bielsko-Biała - Raków Częstochowa 1:1, Bytovia Bytów - Odra Opole 1:0, Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 1:2, Stal Mielec - Wigry Suwałki 3:0.