Czwarte miejsce Indykpolu AZS, Skra w mistrzowskiej koronie

2018-05-05 19:43:12(ost. akt: 2018-05-05 22:43:46)

Autor zdjęcia: plusliga.pl

W drugim meczu rywalizacji, której stawką był brązowy medal mistrzostw Polski, Trefl po raz drugi ograł Indykpol AZS i tym samym gdańszczanie zakończyli PlusLigę na trzecim miejscu. Mistrzostwo Polski zdobyła natomiast bełchatowska Skra.
* Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (16, -20, 19, 18)
INDYKPOL AZS
: Woicki - Hadrava, Kochanowski, Andringa, Zniszczoł, Bukowski, Żurek (libero) oraz Kańczok, Makowski, Rousseaux, Zabłocki
Rywalizacja o 3. miejsce: 2-0
MVP: Artur Szalpuk (Trefl Gdańsk)

Do soboty trzy razy w tym sezonie Trefl przegrywał z Indykpolem AZS 0:2, by ostatecznie za każdym razem wygrać 3:2. Dlatego być może przegrany pierwszy set nie zmartwił ponad stu kibiców z Olsztyna, którzy zasiedli na trybunach gdańskiej hali, bo przecież poprzednie mecze tych dwóch drużyn pokazały, że nie ważne jak się zaczyna, tylko jak się kończy... A swoją drogą gdyby mecz w Olsztynie zakończył się zwycięstwem Indykpolu AZS, to biało-zielona grupa kibiców bez wątpienia byłaby kilka razy większa.

]Wracając do drugiego pojedynku o brązowy medal, to pierwszy punkt zdobył Buchowski, który w wyjściowym składzie Indykpolu AZS zastąpił Rousseaux. Niestety, dwie kolejne akcje olsztynianie już spaprali, w efekcie gospodarze za sprawą Miki objęli prowadzenie 2:1. I, niestety, nie oddali go już do końca, systematycznie powiększając przewagę (7:5, 10:7, 13:9, 15:10, 20:14, 22:15, 24:16). Decydujący punkt zdobył Nowakowski, który z zagrywki ustrzelił Żurka.

W drugim secie na boisku pojawił się Rousseaux - zaczęło się od walki punkt za punkt (3:3, 6:6), ale po autowym ataku Andringi Trefl odskoczył na dwa oczka (8:6). Jednak olsztynianie błyskawicznie odrobili straty, m.in. dzięki asowi Zniszczoła, a po asowej zagrywce Andringi goście objęli pierwsze w tym secie prowadzenie (11:10). Potem w roli głównej wystąpił Hadrava, który zdobył punkty na 12:11, 13:12, 14:12 (as) i 15:13! Po autowym ataku Schulza przewaga gości wzrosła do trzech punktów (18:15), natomiast kolejne akcje kończyli Andringa, Hadrava, Kochanowski (m.in. as) oraz Rousseaux, a seta zakończyła zepsuta zagrywka Schulza.

Niestety, o trzeciej partii nie da się powiedzieć wiele dobrego. Olsztynianie dotrzymywali kroku rywalom do stanu 14:14, ale potem - m.in. po błędach Rousseaux i Hadravy - gdańszczanie już im odjechali. Tak samo było w secie czwartym, znowu początek był wyrównany, goście z Olsztyna mieli nawet niewielką przewagę (8:6 i 10:8 po zagraniach Rousseaux), ale potem stanęli i z 12:11 dla Indykpolu AZS zrobiło się 14:12 dla Trefla. Niestety, każda kolejna akcja pokazywała, że brązowy medal zostanie jednak w Gdańsku. Tuż przed końcem czerwoną kartkę zobaczył jeszcze Żurek, więc na boisku pojawił się Zabłocki, a po chwili meczową piłkę wykorzystał Szalpuk.

I tak Indykpol AZS zakończył sezon na bardzo dobrym czwartym miejscu, szkoda tylko, że zakończył rozgrywki czterema porażkami z rzędu (dwie w półfinale z ZAKSĄ i dwie w rywalizacji o 3. miejsce z Treflem).

Natomiast w wieczornym meczu finałowym Skra trochę jednak niespodziewanie po raz drugi ograła ZAKSĘ i po czterech latach przerwy odzyskała mistrzowską koronę.

* ZAKSA - Skra 1:3 (15, -20, -21, -23)