Stomil strzelił gola, ale wraca z Częstochowy na tarczy

2018-04-29 14:38:32(ost. akt: 2018-04-29 21:31:20)
Stomil Olsztyn przegrał 1:2 w Częstochowie

Autor zdjęcia: Emil Marecki

Nie udało się olsztyńskim piłkarzom wywieźć punktów z terenu Rakowa. Stomil szybko objął prowadzenie, ale jeszcze przed przerwą gospodarze wyrównali, a w drugiej połowie dobili rywala. Biało-niebiescy ugrzęźli na przedostatnim miejscu w tabeli, ale miejsce barażowe jest w zasięgu wzroku...
* Raków Częstochowa — Stomil Olsztyn 2:1 (1:1)
0:1
— Siemaszko (5 karny), 1:1 — Łabojko (36), 2:1 — Formella (71)
RAKÓW: Szumski — Szczepański (74 Radwański), Łabojko, Niewulis, Góra, Malinowski, Figiel, Sapała, Wójcik (61 Formella), Mondek, Embalo (81 Mesjasz)
STOMIL: Leszczyński — Kuban, Baranowski, Sołowiej, Szywacz — Zając, Stromecki (66 W. Biedrzycki), Karankiewicz, Lech (73 Ramirez), Piotr Głowacki (60 Tanczyk)— Siemaszko
Sędziował: Wajda (Żywiec); żółte kartki: Embalo (Raków), Karankiewicz, Baranowski (Stomil)

Niedzielne spotkanie zaczęło się idealnie dla gości, którzy już w 5. minucie gry stanęli przed wymarzoną okazją do objęcia prowadzenia. Po faulu Rafała Figiela w obrębie "szesnastki", sędziujący to spotkanie Tomasz Wajda bez wahania podyktował rzut karny dla Stomilu, do piłki podszedł Artur Siemaszko i pewnym strzałem pokonała Jakuba Szumskiego.
Stomil nawet prowadząc, dalej próbował konstruować akcje ofensywne, doskonale zdając sobie sprawę, że — wobec zwycięstwa Górnika Łęczna — z Częstochowy trzeba wrócić z kompletem punktów. Mimo to, w 26. min żywiej zabiły serca kibiców Rakowa, bo strzał Figiela z rzutu wolnego był minimalnie niecelny. Gospodarze coraz wyraźniej dochodzili do głosu i dziewięć minut później wreszcie dopięli swego: po dośrodkowaniu Figiela z rzutu rożnego, najwyżej do piłki wyskoczył Jakub Łabojko i strzałem głową pokonał Michała Leszczyńskiego. Olsztynianie nie załamali się stratą gola, dalej próbowali robić swoje, no i w 43. min Raków tylko czujności Szumskiego zawdzięczał to, że wynik się nie zmienił.
Zmienił się za to już po przerwie i to, niestety, na niekorzyść Stomilu. W 71. min składną, trójkową akcję przeprowadzili Szczepański, Embalo i Formella, no i ten ostatni — który pojawił się na boisku zaledwie dziesięć minut wcześniej — trafił do olsztyńskiej bramki. Raków, tak jak w całej drugiej połowie, nadal kontrolował mecz i zasłużenie dowiózł korzystny wynik do końca.
Biało-niebiescy pozostali więc na przedostatnim miejscu w tabeli i do barażowej pozycji zajmowanej przez Górnika tracą trzy punkty. W najbliższą sobotę Stomil podejmie w Olsztynie katowicki GKS (godz. 19)

Inne mecze 28. kolejki
* Miedź Legnica — Ruch Chorzów 6:1 (Marquitos 33 k, Piasecki 36, 53, Piątkowski 43, Łobodziński 62, Garguła 90 — Mello 25)
* Zagłębie Sosnowiec — Stal Mielec 3:1 (Nowak 7, 43, 90 k — Arak 10)
* Odra Opole — Chrobry Głogów 1:1 (Bonecki 35 — Bach 46)
* Pogoń Siedlce — GKS Tychy 0:1 (Tanżyna 26)
* Górnik Łęczna — Olimpia Grudziądz 2:0 (Pitry 30, Mosnikow 35)
* Puszcza Niepołomice — Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3 (Domański 30 — Šabala 2, Tomczyk 8, 90)
* GKS Katowice — Bytovia Bytów 0:0
* Chojniczanka Chojnice — Wigry Suwałki 3:0 (Wołąkiewicz 5 k, Zawistowski 43, Danielewicz 86)