Stomil stracił dwa cenne punkty

2018-04-24 20:42:34(ost. akt: 2018-04-25 10:15:02)

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

Mecz z Ruchem miał być dla olsztyńskiego pierwszoligowca okazją do wybicia się ponad strefę spadkową, niestety, skończyło się podziałem punktów, na dodatek wygrał Górnik Łęczna.
* Stomil Olsztyn - Ruch Chorzów 2:2 (2:1)
1:0 - samobójcza (9), 2:0 - Adrian Karankiewicz (21), 2:1 - Miłosz Przybecki (45), 2:2 - Mateusz Majewski (65); sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk); żółte kartki: Karankiewicz, Sołowiej - Słoma; widzów: 2573
Stomil: Michał Leszczyński - Lukáš Kubáň, Paweł Baranowski, Łukasz Sołowiej, Remigiusz Szywacz - Tomasz Zając (58 Marcel Ziemann), Marcin Stromecki (83 Wiktor Biedrzycki), Adrian Karankiewicz, Grzegorz Lech (73 Dani Ramírez), Piotr Głowacki - Artur Siemaszko.
Ruch: Libor Hrdlička - Jakub Kowalski, Marcin Kowalczyk, Bojan Marković, Mateusz Hołownia - Miłosz Przybecki, Mateusz Zawal (76 Mateusz Bogusz), Maciej Urbańczyk, Mello (71 Paweł Wojciechowski), Kamil Słoma - Mateusz Majewski (90 Artur Balicki).

Do 45. minuty wszystko szło zgodnie z planem: olsztynianie prowadzili 2:0 i pewnie zmierzali po drugie z rzędu ligowe zwycięstwo. Niestety, chociaż Ruch w Olsztynie nic specjalnego nie pokazał, a w poprzednim meczu u siebie przegrał aż 0:6 z Pogonią Siedlce, to tuż przed przerwą zdobył kontaktową bramkę, a w 66. minucie doprowadził do remisu. W efekcie Stomil stracił olbrzymią szansę wydostania się ze strefy spadkowej.
W innych wtorkowych meczach Olimpia Grudziądz zremisowała 2:2 ze Stalą Mielec, a Górnik Łęczna wygrał 2:1 z Chrobrym Głogów.