Warmia Energa się nie poddaje!

2018-04-22 20:10:47(ost. akt: 2018-04-22 20:19:29)

Mecz z Nielbą był niezmiernie ważny dla układu czołówki tabeli I ligi piłkarzy ręcznych. Niestety, olsztynianie przystąpili do niego bardzo osłabieni, bowiem kontuzje wyeliminowały z gry: Malewskiego, Dzido, Kozakiewicza, Krawczyka, Deptułę, Królika i Gawrysia.
* Warmia Energa Olsztyn - Nielba Wągrowiec 27:25 (16:15)
WARMIA
: Pikura, Kłodziński - Żółtak 1, Pasymowski 2, Sikorski 7, Golks 2, Dzieniszewski 9, Koledziński 3, Hegier 3, Idzikowski; kary: 4 min
Najwięcej bramek dla Nielby: Widziński 9; kary: 12 min

Całe szczęście jakoś udało się doprowadzić do użytku Dzieniszewskiego i Sikorskiego, których występ stał pod olbrzymim znakiem zapytania, bowiem obaj doznali kontuzji podczas poprzedniego meczu w Żukowie. Przed meczem trener Żółtak przyznał, że obecnie ta dwójka stanowi jakieś 40 procent wartości jego zespołu, no i niedzielny mecz pokazał, że nie było w tym stwierdzeniu ani grama przesady, bo chociaż nie byli w pełni sił, to w sumie zdobyli aż 16 z 27 bramek Warmii!
A co do meczu, to początek należał do Nielby, która była zresztą zdecydowanym faworytem. Dopiero w 20. min po rzucie Sikorskiego olsztynianie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie (10:9). Wcześniej goście wygrywali już 8:5, ale ostatecznie do przerwy minimalnie lepsi byli olsztynianie (16:15). W drugiej połowie podopiecznym trenera Żółtaka długo udawało się utrzymać niewielką przewagę, chociaż kilka razy Nielba zbliżała się na jedno trafienie (17:16, 22:21, 24:23). Jednak pięć minut przed końcem zespół z Wągrowca zdołał odrobić straty (24:24), ale na krótko, bo kolejne trafienia Koledzińskiego i Sikorskiego zadecydowały o końcowym zwycięstwie Warmii Energi.

* Inne mecze 24. kolejki: AZS UW Warszawa - SMS ZPRP Gdańsk 33:28 (15:14), Sokół Kościerzyna - Gwardia Koszalin 22:24 (10:12), Stal Gorzów - KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 29:28 (14:10), MKS Grudziądz - Real-Astromal Leszno 36:32 (16:19), Mazur Sierpc - SPR GKS Żukowo 21:28 (10:14), Grunwald Poznań - Pomezania Malbork 28:27 (14:13).