Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Czas wyłonić największe piłkarskie talenty w województwie

2018-04-17 11:34:48 (ost. akt: 2018-04-17 11:42:44)

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wkracza w decydującą fazę. 19 i 20 kwietnia poznamy najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców (od 8 do 12 lat) w regionie.

Pierwszym etapem były eliminacje gminne i powiatowe, do których zgłosiły się drużyny z 379 powiatów, a już niedługo rozgrywki turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wkroczą na wyższy szczebel. Przed nami bowiem finał wojewódzki, który odbędzie się na iławskim Stadionie Miejskim przy ulicy Sienkiewicza 1. Przez dwa dni o miano najlepszych ekip regionu w kategoriach U-8, U-10 i U-12 powalczy w sumie aż 81 drużyn. W akcji zobaczymy ponad 800 piłkarzy z 20 okręgów, którzy mają za sobą zwycięskie rozgrywki na poziomie powiatowym. Najliczniejszą reprezentacją mogą pochwalić się Olsztyn i Elbląg z okolicznymi gminami. W najliczniejszej kategorii U-12 będą rywalizować aż 34 zespoły (20 w turnieju chłopców i 14 w turnieju dziewcząt).

Finały wojewódzkie to nie tylko doskonała okazja do zabawy w atmosferze sportowego święta dla zawodników, trenerów i kibiców, ale również szansa na odkrycie piłkarskich talentów. Dzieci, które wyróżnią się swoimi umiejętnościami, mogą liczyć na zaproszenie na zgrupowanie Letniej Akademii Młodych Orłów, a w przyszłości również na powołanie do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych - już od etapu wojewódzkiego w wybranych miastach rozgrywki obserwują selekcjonerzy młodzieżowych Reprezentacji Polski.

Podczas finałów wojewódzkich kategorii U-8 zostaną wyłonione 32 najlepsze drużyny w Polsce, po dwie z każdego regionu – dziewczęca i chłopięca. Dla najmłodszych turniej kończy się właśnie na poziomie wojewódzkim. Z kolei zwycięzcy wśród starszych roczników pojadą do Warszawy na finał ogólnopolski, gdzie powalczą o awans do Wielkiego Finału na Stadionie PGE Narodowym i zwycięstwo w największym turnieju piłkarskim dla dzieci w Europie. Finał ogólnopolski zostanie rozegrany w stolicy od 29 kwietnia do 2 maja.

Piłkarzy i piłkarki gorąco wspiera prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek. – Dotarliście do etapu, w którym chciały znaleźć się tysiące zawodników z innych drużyn. Nie zapominajcie jednak, że to nie koniec waszej przygody. Trzymam kciuki za wszystkich – bawcie się dobrze, grajcie z uśmiechem i nie zapominajcie o postawie fair play. Najlepszych czekają niezapomniane przeżycia w Warszawie. Czekamy na was! – zachęca legenda polskiego futbolu.

- Ruch i sport to ważne elementy dzieciństwa. Dlatego Tymbark jako główny sponsor Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” już od 12 lat zachęca najmłodszych do aktywnego spędzania czasu i gry w piłkę nożną. Życzę wszystkim uczestnikom finałów wojewódzkich dobrej zabawy i powodzenia w rozgrywkach. Przed Wami fantastyczna przygoda, szansa zagrania na stadionie PGE Narodowym i spełnienia piłkarskich marzeń – mówi Krzysztof Pawiński, prezes zarządu firmy Maspex.

Dla wielu uczestników poprzednich edycji Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był początkiem pięknej piłkarskiej przygody. Swoje pierwsze kroki stawiali tu przyszli reprezentanci Polski, tacy jak najdroższy obecnie piłkarz w historii polskiego futbolu i ambasador turnieju Arkadiusz Milik, a także Piotr Zieliński, Bartosz Bereszyński, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Damian Kądzior oraz Paulina Dudek, która niedawno trafiła do Paris Saint-Germain, jednej z najlepszych żeńskich drużyn w Europie.

Najważniejszym założeniem turnieju jest popularyzacja aktywności fizycznej wśród dzieci oraz wyłanianie największych piłkarskich talentów.
Organizatorem turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej. Od 12 lat głównym sponsorem rozgrywek jest firma Tymbark, a brązowym sponsorem od ubiegłego roku jest firma Electrolux. Partnerem turnieju w województwie warmińsko-mazurskim jest firma MAG Dystrybucja.Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB