Osłabiona Warmia zdobyła Żukowo

2018-04-14 18:05:21(ost. akt: 2018-04-14 21:02:29)

Autor zdjęcia: Karolina Jabłońska

Chociaż olsztyńscy piłkarze ręczni pojechali do Żukowa w zaledwie dziewięcioosobowym składzie, to jednak zdołali ograć rywali, którzy w rundzie rewanżowej pokonali m.in. Stal Gorzów!
* GKS Żukowo - Warmia Energa Olsztyn 23:26 (12:11)
WARMIA
: Kłodziński, Pikura - Hegier 3, Pasymowski, Sikorski 4, Golks 6, Żółtak 2, Dzieniszewski 9, Koledziński 2; kary: 8 min
Najwięcej bramek dla Żukowa: Dorsz 7; kary: 14 min

Pierwsze dziesięć minut to wyrównana walka (3:3), ale kolejne osiem minut to już był mały olsztyński dramat, bowiem w tym czasie gospodarze rzucili sześć bramek z rzędu! Całe szczęście Warmia jakoś się wreszcie ogarnęła i stopniowo zaczęła odrabiać straty - tuż przed przerwą dwa razy do siatki trafił Żółtak, raz poprawił Dzieniszewski, dzięki czemu strata zmalała do jednej bramki (12:11).
W drugiej połowie nic się nie zmieniło - na tablicy wyników albo był remis (13:13, 15:15, 17:17, 19:19), albo minimalne prowadzili gospodarze (13:11, 15:13, 17:16, 20:19), albo Warmia (18:17, 19:18, 22:20, 23:21). W 56. minucie Żukowo odrobiło straty (23:23) i zanosiło się na kolejną emocjonującą końcówkę (tydzień temu z Pomezanią olsztynianie przegrali w dwóch ostatnich minutach meczu). Nic z tego, chociaż olsztyński pierwszoligowiec miał tylko jednego zawodnika w polu na zmianę, to jednak wytrzymał ten pojedynek zarówno psychicznie, jak i fizycznie. W 57. min na 24:23 trafia Dzieniszewski, a w ostatniej minucie kropkę nad „i” (a właściwie dwie kropki) postawili Golks i Sikorski!

* Inne mecze 23. kolejki, sobota: Gwardia Koszalin - Stal Gorzów 22:39 (9:19), Polski Cukier Pomezania Malbork - AZS UW Warszawa 19:30 (6:13), Nielba Wągrowiec - Grunwald Poznań 22:24 (11:11), Real-Astromal Leszno - Mazur Sierpc 27:25 (15:13), KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - MKS Grudziądz 31:25 (11:10); niedziela: Orlen Wisła II Płock - Sokół Kościerzyna; pauzuje SMS ZPRP Gdańsk.