Olsztyńscy studenci awansowali do siatkarskiego finału

2018-04-08 18:57:31(ost. akt: 2018-04-08 19:00:43)

Autor zdjęcia: Mateusz Lewandowski

Siatkarze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie okazali się najlepsi podczas półfinałowego turnieju Akademickich Mistrzostw Polski, które od piątku do niedzieli odbywały się w Olsztynie!
Olsztyn po raz kolejny był gospodarzem półfinałowego turnieju Akademickich Mistrzostw Polski. Przez trzy dni 13 ekip w dwóch sportowych obiektach rywalizowało o awans do turnieju finałowego AMP, który w dniach 26-29 kwietnia zostanie rozegrany w Poznaniu.

W sumie rozegrano 34 ciekawych i bardzo emocjonujących spotkań, a podczas wielu z nich kibice byli świadkami niezwykłej dramaturgii oraz wielu zwrotów akcji. Turniej wygrała drużyna Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, pokonując 2:0 w finale Wyższą Szkołę Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku. Trzecie miejsce zajęła drużyna Akademii Leona Koźmiskiego w Warszawie, która pokonała 2:1 Politechnikę Łódzką.

Klasyfikacja końcowa (czołowa czwórka awansowała do finałów AMP)