Jeziorowcy trochę przysnęli w drugiej kwarcie

2018-04-08 19:00:00(ost. akt: 2018-04-08 19:28:18)

Olsztyńscy Jeziorowcy zaprezentowali się w niedzielę swojej publiczności. Niestety, domowy debiut Lakersów w Lidze Futbolu Amerykańskiego się nie powiódł.
• AZS UWM Lakers Olsztyn — Warsaw Sharks 17:24 (3:0, 0:12, 14:12, 0:0)

Z uwagi na remont stadionu kortowskiego, na którym Lakersi rozgrywali dotąd swoje spotkania, olsztynianie po raz pierwszy grali na Dajtkach. Zaczęło się pomyślnie dla gospodarzy, bowiem już w 3. min, po fantastycznym kopie Piotra Gołackiego z ok. 30 m, Lakers prowadzili 3:0. Niestety, potem zespołem dominującym były Rekiny. Olsztynianie razili całą masą prostych błędów, niecelnymi podaniami, trudnością w wyłapywaniu piłek. W efekcie w połowie trzeciej kwarty goście prowadzili już 24:3. Kiedy wydawało się, że kolejne przyłożenia zawodników ze stolicy są tylko kwestią czasu, Jeziorowcy się przebudzili. Dwa kolejne dalekie podania Luke Zetazate`a, Przemysław Banat zamienił na dwa przyłożenia i po dwóch podwyższeniach olsztynian, Sharks prowadzili już tylko jednym przyłożeniem i podwyższeniem (24:17). W ostatniej kwarcie tylko bronili (z trudem) korzystnego dla siebie wyniku.

— W obronie staraliśmy się z siebie dawać co w naszej nocy, jednak nasza ofensywa nie do końca się dzisiaj spisywała — powiedział po zejściu z boiska Bartłomiej Krom, zawodnik i rzecznik prasowy AZS UWM Olsztyn Lakers. — Popełnialiśmy za dużo błędów. To drugi nasz mecz, który nie tyle wygrali rywale, co my go przegraliśmy — stwierdził Krom. — Pierwsze dwie kwarty były w naszym wykonaniu słabe, ale potem zaczęliśmy odrabiać straty i gdyby tak jeszcze z 2-3 minuty więcej, to Warszawa nie musiałaby święcić zwycięstwa — dodał Bartosz Rudzki, trener i gracz Lakers.

Przypomnijmy, że rozgrywki LFA w 2018 r. są prowadzone w dwóch grupach: LFA 1 i LFA 2. W tej pierwszej, która jest mocniejsza, są trzy grupy. W pierwszej (A) znajdują się cztery najsilniejsze ekipy, w drugiej (B) i trzeciej (C), drużyny niżej sklasyfikowane w rankingu. Lakers są w grupie B. Zespoły we wszystkich grupach grają między sobą każdy z każdym. Te z grup drugiej i trzeciej jedno spotkanie muszą rozegrać z zespołem grupy pierwszej i jedno nie ze swojej grupy. Zwycięzcy grupy drugiej i trzeciej awansują do półfinału i zagrają o finał z pierwszą lub drugą ekipą grupy A.
* Inny wynik: Lowlanders Białystok — Rhinos Wyszków 0:55.
* Kolejne mecze Jeziorowców, 22.04: Lakers — Rhinos Wyszków, 28.04: Lowlanders Białystok — Lakers, 6.05: Lakers — Silesia Rebels Katowice, 19.05: Warsaw Sharks — Lakers, 27.05: Lakers — Angels Toruń, 24.06: Angels Toruń — Lakers. lech