Warmia dzielnie walczyła, ale ostatecznie przegrała w Malborku

2018-04-06 21:24:10(ost. akt: 2018-04-06 21:25:06)

Autor zdjęcia: Karolina Jabłońska

W rundzie rewanżowej I ligi piłkarzy ręcznych Pomezania jest zdecydowanie najlepszym zespołem. Warmia Energa Olsztyn też spisuje się bardzo dobrze, niestety, w piątkowy wieczór w Malborku ostatecznie górą byli faworyzowani gospodarze.
* Pomezania Malbork - Warmia Energa Olsztyn 31:29 (12:15)
WARMIA
: Pikura, Kłodziński - Królik 2, Hegier, Pasymowski 5, Sikorski 8, Golks 1, Żółtak 1, Dzieniszewski 8, Koledziński 4; kary: 18 minut
Najwięcej bramek dla Pomezanii: Telepnew 7; kary: 12 minut

Szczypiorniści z Malborka niczym burza idą przez pierwszoligowe rozgrywki - wygrali sześć ostatnich meczów, średnio aplikując każdemu rywalowi ponad 32 bramki. Jednak olsztynianie mogą się pochwalić najlepszą obroną w lidze i chociaż dopadła ich seria kontuzji (Malewski, Deptuła, Dzido, Kozakiewicz, Gawryś oraz Krawczyk), to grający w zaledwie dziesięcioosobowym składzie podopieczni Daniela Żółtaka długo dominowali na boisku. Pierwszą połowę zakończyli z trzybramkową przewagą, a po przerwie też długo było znakomicie - w. 42. minucie Warmia Energa wygrywała 21:17, a pięć minut później 24:20! Niestety, kilka błędów plus seria kar (w pewnym momencie na ławkę powędrowało aż trzech zawodników z Olsztyna) doprowadziły do tego, że w 49. minucie był remis 24:24.
Od tego momentu trwała zacięta walka bramka za bramkę, jednak cały czas to Pomezania musiała gonić wynik, bo co chwila do jej siatki trafiał Pasymowski (na 25:24, 27:26, 28:27). Niestety, w 59. minucie Pomezania dogoniła Warmię, po chwili obejmując prowadzenie 29:28. Olsztynianie natychmiast zdołali odrobić straty (Koledziński), jednak ostatnie słowo należało do Pomezanii, inna sprawa, że miała ułatwione zadanie, bowiem w końcówce goście znowu musieli grać w dwuosobowym osłabieniu. Mimo porażki Warmia Energa zasłużyła na słowa pochwały za ambitną walkę do ostatnich sekund.