Barcelona i Liverpool raczej pewne

2018-04-05 13:45:48(ost. akt: 2018-04-05 15:00:03)
Aż 14 bramek, czyli średnio 3,5 gola na mecz, padło w pierwszych ćwierćfinałach piłkarskiej Ligi Mistrzów.
Najwięcej goli obejrzeli kibice na Camp Nou, gdzie Barcelona zrobiła wielki krok w kierunku awansu do półfinału, gromiąc 4:1 Romę. Co ciekawe, goście dwukrotnie skierowali piłkę do własnej bramki, przy czym były to już czwarte i piąte samobójcze trafienie na korzyść Katalończyków w tej edycji LM! Lepszym „strzelcem” Barcy w sezonie 2017/18 jest tylko Leo Messi (6 goli)

* Barcelona — Roma 4:1 (1:0)
1:0
— De Rossi (38 samob.), 2:0 — Manolas (55 samob.), 3:0 — Pique (59), 3:1 — Dżeko (80), 4:1 — Suarez (87)

W innym ćwierćfinale Liverpool rozbił na Anfield Road Manchester City 3:0, załatwiając sprawę już po pół godzinie gry. Po przerwie ekipa Pepa Guardioli próbowała zmienić wynik, ale niewiele z tego wynikało. Dość powiedzieć, że goście nie oddali w ciągu 90 minut celnego strzału na bramkę „The Reds”!

* Liverpool — Manchester City 3:0 (3:0)
1:0
— Salah (12), 2:0 — Oxlade-Chamberlain (21), 3:0 — Mane (31)
Rewanże: 10 kwietnia w Rzymie i Manchesterze. Przypomnijmy, że w innych spotkaniach 1/4 finału Juventus przegrał w Turynie z Realem Madryt 0:3, a Sevilla FC uległa u siebie 1:2 Bayernowi Monachium.