Cristiano Ronaldo oczarował kibiców Juventusu

2018-04-04 07:56:51(ost. akt: 2018-04-04 08:17:28)
Cristiano Ronaldo

Autor zdjęcia: Wikipedia.org

W Turynie w ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów Juventus przegrał 0:3 z Realem Madryt, a dwa gole dla zwycięskiego zespołu zdobył Cristiano Ronaldo, którego brawami nagrodzili nawet... włoscy kibice.
* Juventus Turyn - Real Madryt 0:3 (0:1)
0:1, 0:2
- Ronaldo (3, 62), 0:3 - Marcelo (72)

Mecze Juventusu z Realem zawsze wzbudzały olbrzymie zainteresowanie i chociaż ostatnio liga włoska trochę spuściła z tonu, to jednak sympatycy Starej Damy byli pewni, że ich zespół jest w stanie wyeliminować Królewskich. Nic z tego nie wyszło, bo w Realu zagrał Cristiano Ronaldo. Pierwszego gola Portugalczyk zdobył już w 3. minucie, ale w tej części meczu więcej bramek już nie było. Chociaż okazje ku temu były, m.in. fantastycznym uderzeniem z 20 metrów popisał się Toni Kroos, niestety, piłka trafiła w poprzeczkę.
W 62. minucie znowu przypomniał o sobie Ronaldo, który zdobył jednego z najpiękniejszych goli w historii Ligi Mistrzów - po efektownej przewrotce z około 11 metrów! W tym momencie nawet kibice Juve bili mu brawo! A po ośmiu minutach kropkę nad i postawił Marcelo. Było mu jednak już łatwiej, bowiem tuż po drugim trafieniu Ronaldo z boiska wyleciał za drugą żółtą kartkę Paulo Dybala z Juventusu.

* Sevilla - Bayern Monachium 1:2 (1:1)
1:0
- Sarabia (32), 1:1 - Jesus Navas (37 samobójcza), 1:2 - Alcantara (68)

W drugim wtorkowym ćwierćfinale Bayern męczył się w Sewilli (słaby występ Roberta Lewandowskiego), ale z "niewielką" pomocą gospodarzy ostatecznie odniósł cenne zwycięstwo, które szeroko otworzyło mu drzwi do półfinału.