Wrocławskie rekordy Kowalewicza

2018-04-03 11:00:46(ost. akt: 2018-04-03 11:01:44)

Autor zdjęcia: Gwardia

Podczas Międzynarodowych Zawodów Grand Prix Wrocławia w strzelectwie sportowym znakomicie spisał się Maciej Kowalewicz z Gwardii Olsztyn.
Uczeń XI LO w Olsztynie, który startował jako reprezentant Polski, pierwszego dnia w konkurencji KDW 3x40 w trzech postawach pobił rekord kraju kwalifikacji wynikiem 1161 punktów, po czym w finale zajął 7. miejsce.
Jeszcze lepiej wypadł w konkurencji KPN 60, gdzie z wynikiem 620,2 pkt zakwalifikował się do finału, w którym był czwarty. W kolejnym starcie w konkurencji KDW 3x40 w trzech postawach znowu pobił swój rekord Polski z pierwszego dnia (1172) i wypełnił klasę mistrzowską. W finale zajął pierwsze miejsce i ustanowił rekord Polski finału - 459,3 pkt. W ostatnim dniu zawodów Maciek w konkurencji KDW 60 leżąc wynikiem 616 pkt zajął 29. miejsce. Tego samego dnia w konkurencji KPN 40 mixed team wraz z Agnieszką Nagay olsztynianin zajął czwarte miejsce w kwalifikacjach i piąte w finale.