środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Udany start karateków z Jonkowa

2018-04-03 15:00:00 (ost. akt: 2018-04-03 15:21:09)

Autor zdjęcia: ASW

W siódmej edycji międzynarodowego turnieju Mazovia Cup, który odbył się w Piasecznie, rywalizowało blisko 400 zawodników z 40 klubów. Reprezentanci Akademii Sztuk Walki Jonkowo wrócili do domu z trzema medalami (srebro i dwa brązy).

W Piasecznie Akademię Sztuk Walki Jonkowo reprezentowali: Amelia Kurylak, Michalina Leszek, Patrycja Block, Jakub i Olaf Grabkowscy oraz Maksymilian Penger.
Trzeba przyznać, że ich start był udany, bowiem zdobyli ostatecznie trzy medale w kumite: Amelia Kurylak była druga, a trzecie miejsca zajęli Michalina Leszek i Patrycja Block.

W pierwszym pojedynku Amelia Kurylak zmierzyła się z reprezentantką gospodarzy Heleną Szeszko. Po 90 sekundach wszyscy sędziowie zgodnie wskazali na wygraną zawodniczki ASW Jonkowo. W walce finałowej spotkała się ona z Liwią Szlitkus z Grudziądza. W tym starciu Amelia musiała uznać wyższość rywalki i ostatecznie zajęła drugie miejsce.

Następnie brązowy medal wywalczyła Michalina Leszek, która w pierwszej walce zmierzyła się z Angeliką Głąb z Włocławka. Od samego początku Michalina prowadziła pojedynek pod swoje dyktando, nie dając przeciwniczce szans na wyprowadzenie skutecznego kontrataku. Walkę zakończyła efektownie przed czasem po niespełna 30 sekundach, gdy rywalkę pokonała serią celnych kopnięć na udo mawashi geri gedan. W starciu, którego zwycięstwo dawało awans do półfinału, reprezentantka ASW Jonkowo zmierzyła się z Klaudią Janiszewską z Olecka. Również tym razem Michalina pokazała się z bardzo dobrej strony nie pozostawiając decyzji sędziom. Wygrała po celnym kopnięciu na głowę mawashi geri jodan, zdobywając pół punktu - wazari. W pojedynku o finał jej rywalką była Irzyk Nadia z Piaseczna. Starcie było bardzo wyrównane, o czym świadczył fakt, iż żadna z zawodniczek nie zdobyła zdecydowanej przewagi. Niestety, w ostatniej sekundzie walki przeciwniczka Michaliny wyprowadziła celne kopnięcie na głowę, zdobywając pół punktu wazari. Tym samym „Miśka” stanęła na najniższym stopniu podium.

Brązowy medal zdobyła również Patrycja Block, która w pierwszej walce miała tzw. wolny los, czyli automatycznie przechodziła do kolejnej rundy. Potem zmierzyła się z Aleksandrą Czaplińską z Piaseczna i wygrała decyzją sędziów. W następnej walce jej rywalką była Aleksandra Kukuć z Ostrołęki, która wygrała nie tylko ten pojedynek, ale i całą konkurencję, a Patrycja ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu.
- Zawodnicy zdobyli kolejne cenne doświadczenie, pokazując wielkiego ducha walki i serce do karate - ocenił trener Marek Bębenek. - Gratulacje dla zawodników i całej ekipy, czyli także dla kibiców oraz rodziców za znakomity doping i wspaniałą atmosferę.
Zawody odbywały się według przepisów Międzynarodowej Organizacji Karate Kyokushin z zastosowaniem obowiązkowych ochraniaczy na tułów, głowę, golenie i ręce. Są one w pełni bezpieczne dla startujących w nich dzieci i młodzieży.
Wszystkich zainteresowanych treningami zapraszamy we wtorki i czwartki do Szkoły Podstawowej w Jonkowie. Informacje: tel. 733 613 211.
dryh

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB