To był wielki piątek Indykpolu AZS!

2018-03-30 20:43:19(ost. akt: 2018-03-31 18:53:11)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Emil Marecki

Olsztyńscy siatkarze wytrzymali presję i w niezwykle ważnym dla układu tabeli PlusLigi spotkaniu pokonali za trzy punkty mocną ekipę ONICO Warszawa! Wielkopiątkowe zwycięstwo w Uranii oznacza, że Indykpol AZS utrzymał szóste miejsce w tabeli.
* Indykpol AZS Olsztyn — ONICO Warszawa 3:1 (21, -21, 18, 21)
INDYKPOL AZS
: Woicki, Andringa (16 pkt), Kochanowski (19), Hadrava (21), Rousseaux (9), Zniszczoł (2), Żurek (libero) oraz Pliński (3), Makowski, Scheerhoorn (2), Kańczok (1)
ONICO: Brizard (2), Włodarczyk (11), Wrona (9), Gjorgiew (15), Kwolek (12), Nowakowski (13), Wojtaszek (l) oraz Samica, Firlej
MVP: Jakub Kochanowski (Indykpol AZS)

Sytuacja przed olsztyńskim meczem 28. kolejki PlusLigi była jasna: Indykpol AZS aby utrzymać miejsce w czołowej szóstce (która w play-offach powalczy o awans do strefy medalowej), nie może sobie pozwolić na żadną stratę punktów. A to dlatego, że siódma Resovia była tylko punkt w tabeli za olsztynianami. Nota bene, w trakcie trzeciego seta piątkowego spotkania w Uranii rzeszowianie "wirtualnie" wypchnęli Indykpol AZS z upragnionej szóstki, bo zrobili to, co do nich należy, pokonując na Podpromiu GKS Katowice (3:0)...

A w Olsztynie po godzinie gry było wiadomo tylko tyle, że... nic nie wiadomo, bo obaj rywale podzielili się dość pewnie wygranymi setami. W tej sytuacji ekipa trenera Roberto Santilliego stanęła pod jeszcze większą presją, bo margines błędu stopniał do zera: kolejne dwa sety trzeba było wygrać i tyle. No i Indykpol AZS zrobił to, najpierw w koncertowym stylu wygrywając trzecią partię, a kolejną zaczynając od stanu... 6:1 i 10:3! Mimo to nie obyło się bez nerwów, bo z tak wysokiego prowadzenia w połowie czwartego seta nie zostało prawie nic (tylko 17:16 dla olsztynian), jednak gospodarze zachowali się jak wytrawny bokser: przeczekali impet ONICO, a w końcówce wypunktowali rywala. I w ten sposób bezcenne trzy punkty zostały w Olsztynie, a drużyna z Kortowa wróciła do szóstki! Indykpol AZS nadal wszystko ma więc w swoich rękach, a do realizacji celu zostały już "tylko" dwa kroki: wyjazdowy mecz z GKS Katowice (7 kwietnia) i pojedynek z MKS Będzin w Uranii (14 kwietnia). A na razie trzeba się cieszyć z tego, że olsztyńscy siatkarze zapewnili swoim kibicom wesołe święta...

* Inne mecze 28. kolejki: Jastrzębski Węgiel — MKS Będzin 3:0 (16, 21, 20), Resovia Rzeszów — GKS Katowice 3:0 (23, 15, 22), Warta Zawiercie — Espadon Szczecin 1:3 (-31, 24, -21, -23), Społem Kielce — Skra Bełchatów 2:3 (-20, 23, -19, 18, -13), Trefl Gdańsk — Czarni Radom 3:0 (21, 16, 16), Cuprum Lubin — Łuczniczka Bydgoszcz 2:3 (-23, -31, 23, 23, -11).
Sobota: BBTS Bielsko-Biała — ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (-24, -20, -24).