W Ostródzie Egipcjanie wygrali z Indykpolem AZS

2018-03-21 15:52:09(ost. akt: 2018-03-21 15:53:53)
Indykpol AZS Olsztyn i mistrzowie Egiptu Al Ahly Kair

Autor zdjęcia: Mateusz Lewandowski

Występujący w niemal całkowicie rezerwowym składzie Indykpol AZS Olsztyn przegrał w Ostródzie mecz kontrolny z mistrzem Egiptu, ekipą Al Ahly Kair.
Z podstawowego zestawienia drużyny trenera Roberto Santilliego pełne cztery sety rozegrał tylko Jakub Kochanowski, podczas gdy pozostali dwaj środkowi, Daniel Pliński i Miłosz Zniszczoł, spędzili na boisku po dwie partie. Szansę gry na przestrzeni prawie całego spotkania otrzymali natomiast m.in. Łukasz Makowski, Blake Scheerhoorn, Jakub Zabłocki czy Mateusz Kańczok (20 pkt), który został najlepiej punktującym zawodnikiem tego pojedynku. Wszystkie cztery sety sparingu z Al Ahly były wyrównane i rozstrzygały się w samych końcówkach. Mecz, zorganizowany przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej, miał służyć popularyzacji siatkówki w Ostródzie i jako taki spełnił swój cel, bo na trybunach Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji zasiadło naprawdę sporo widzów. Po spotkaniu organizatorzy wręczyli zawodnikom pamiątkowe statuetki i upominki.
Przypomnijmy, że już jutro Indykpol AZS wyjeżdża na kolejny mecz o punkty w PlusLidze — tym razem do Bydgoszczy, gdzie w sobotę o g. 14.45 olsztynianie zmierzą się z walczącą o utrzymanie Łuczniczką (g. 14.45, transmisja m.in. w Polsacie Sport i Radiu UWM FM).

* Indykpol AZS Olsztyn — Al Ahly Kair 1:3 (-22, -22, 26, -23)
INDYKPOL AZS
: Makowski (4 pkt), Buchowski (13), Kochanowski (9), Kańczok (20), Scheerhoorn (12), Pliński (4), Zabłocki (libero) oraz Hadrava, Woicki, Zniszczoł (5), Andringa

Statystyki: przyjęcie zagrywki — 53 proc. Indykpolu AZS przy 38 proc. Al Ahly; skuteczność ataku — 45-45 proc.; bloki punktowe — 14-19; asy serwisowe — 2-10.