Stomil przegrał w Tychach

2018-03-17 19:48:58(ost. akt: 2018-03-17 20:22:59)
Stomil pozostał w strefie spadkowej I ligi

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

Drugi "wiosenny" mecz i druga porażka Stomilu. Olsztynianie w Tychach przegrali 0:1, ale od 40. minuty grali w osłabieniu, bo czerwoną kartką został ukarany debiutujący w Stomilu Lukas Kubań.
* GKS Tychy - Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)
1:0
- Zapolnik (73); żółte kartki: Zapolnik, Wróblewski - Wełnicki, Piotr Głowacki, Kubáň, Bucholc, Lech, Karankiewicz; czerwona kartka: Lukáš Kubáň (40, Stomil, druga żółta); sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin); widzów: 1649

TYCHY: Konrad Jałocha - Mateusz Grzybek, Marcin Biernat, Daniel Tanżyna, Dawid Abramowicz - Edgar Bernhardt, Keon Daniel, Łukasz Bogusławski, Łukasz Grzeszczyk (90 Maciej Mańka), Nikolas Wróblewski (62 Kacper Piątek) - Kamil Zapolnik (77 Jakub Vojtuš).

STOMIL: Michał Leszczyński - Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Tomasz Wełnicki, Lukáš Kubáň - Marcel Ziemann, Grzegorz Lech, Paweł Głowacki (79 Adrian Karankiewicz), Dani Ramírez (46 Jakub Mosakowski), Piotr Głowacki (77 Tomasz Zając) - Artur Siemaszko

Nowy stadion w Tychach wyglądał imponująco (zwłaszcza w porównaniu z "reprezentacyjnym" obiektem przy alei Piłsudskiego), ale gra obu zespołów, której przyglądało się ponad 1600 kibiców, już imponująca nie była. Co prawda olsztynianie chcieli powalczyć o komplet punktów, lecz od "chcieć" do "potrafić" droga daleka. W efekcie w pierwszej połowie praktycznie tylko jeden raz zagrozili bramce gospodarzy, gdy po niecelnym strzale Ziemanna lot piłki zmienił Siemaszko i Jałocha był w opałach.
Niestety, w 40. min drugą żółtą kartkę zobaczył Kubań (obie za faule na Wróblewskim), w efekcie olsztynianie musieli grać w osłabieniu. Nic więc dziwnego, że po przerwie na boisku dominowali już tyszanie, których starania zakończyły się powodzeniem w 73. min, gdy Zapolnik uderzeniem głową pokonał Leszczyńskiego. Tychy miały jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, ale i tak nie mają powody na narzekań, bo 1:0 też zapewniło im trzy cenne punkty.
Grzegorz Lech po meczu nie miał powodów do zadowolenia: - Początek meczu mieliśmy dobry, niestety, czerwona kartka pokrzyżowała nam plany. Musieliśmy zmienić ustawienie i chociaż włożyliśmy w ten mecz wiele serca, ostatecznie przegraliśmy.

Inne wyniki 22. kolejki I ligi
* Puszcza Niepołomice - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:0)
Krzysztof Drzazga 63 - Vamara Sanogo 82

* Miedź Legnica - Wigry Suwałki 2:0 (0:0)
Mateusz Piątkowski 76, Kornel Osyra 84

* Pogoń Siedlce - Stal Mielec 1:2 (0:0)
Dariusz Zjawiński 86 - Bartosz Nowak 64, Jakub Arak 78

* Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 (0:1)
Valerijs Sabala 20, Mavroudis Bougaidis 49

* Olimpia Grudziądz - Bytovia Bytów 2:1 (1:0)
Filip Jazvić 20, 85 - Łukasz Wróbel 74

* Mecze przełożone: Górnik Łęczna - Chrobry Głogów, Chojniczanka Chojnice - GKS Katowice, Raków Częstochowa - Odra Opole.