środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Anastasi i w Gdańsku, i w... Belgii

2018-03-14 15:03:19 (ost. akt: 2018-03-14 15:09:38)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Trener Andrea Anastasi przedłużył wygasającą w tym roku umowę z Treflem i będzie prowadził gdańskich siatkarzy także w sezonie 2018/2019. Ale nie tylko ich...

Włoski szkoleniowiec pracuje w Treflu Gdańsk już od 2014 roku, a teraz został również nowym trenerem... reprezentacji Belgii, zastępując na tym stanowisku Vitala Heynena, który od niedawna prowadzi kadrę Biało-czerwonych.
Anastasi po raz pierwszy będzie równolegle prowadzić zespół w rozgrywkach klubowych i reprezentacyjnych, a Belgia jest już czwartym krajem, w którym Włoch obejmie drużynę narodową. Wcześniej Andrea Anastasi pracował z siatkarzami Włoch, Hiszpanii i Polski, z którymi m.in. triumfował w 2012 roku w Lidze Światowej. Umowę z reprezentacją Belgii zawarto do olimpijskiego roku 2020, z możliwością wcześniejszego jej rozwiązania.

Przypomnijmy, że jako pierwsi kontrakt ze swoim dotychczasowym szkoleniowcem przedłużyli działacze Indykpolu AZS. W nowych rozgrywkach olsztynian nadal będzie prowadził Włoch Roberto Santilli. Natomiast nie wiadomo jeszcze, czy w Olsztynie dalej będzie grał choćby Tomas Rousseaux, czyli jeden z nowych podopiecznych trenera Anastasiego w belgijskiej kadrze.
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB