"Kwiato" wygrał Tirreno-Adriatico!

2018-03-13 19:21:36(ost. akt: 2018-03-13 19:45:31)
Michał Kwiatkowski

Autor zdjęcia: wikipedia.org

Pierwszy raz w historii polski kolarz wygrał prestiżowy wyścig Tirreno-Adriatico! Dokonał tego 28-letni Michał Kwiatkowski z grupy Sky, który przed ostatnim etapem miał zaledwie trzy sekundy przewagi nad Włochem Damiano Caruso.
Na kończącej rywalizację 10-kilometrowej jeździe indywidualnej na czas Kwiatkowski zajął 12. miejsce, ale to mu wystarczyło do triumfu w klasyfikacji generalnej Tirreno-Adriatico, siedmioetapowego wyścigu zaliczanego do UCI World Tour, czyli cyklu najważniejszych wyścigów kolarskich.
Popularny "Kwiato", mistrz świata z 2014 roku, wygrywał już "klasyki", czyli jednodniowe wyścigi Amstel Gold Race, Strade Bianche, Mediolan-San Remo czy Classica San Sebastian, a teraz po raz pierwszy został zwycięzcą wyścigu etapowego UCI World Tour. Wcześniej Polak wygrał w tym roku wyścig Volta ao Algarve.

Tirreno-Adriatico 2018: 1. Michał Kwiatkowski (Sky) 25:32.56; 2. Damiano Caruso (Włochy, BMC) +0.24; 3. Geraint Thomas (Wielka Brytania, Sky) +0.32; 4. Tiesj Benoot (Belgia, Lotto Soudal) +1.06; 5. Adam Yates (Wielka Brytania, Mitchelton-Scott) +1.10; 6. Mikel Landa (Hiszpania, Movistar) +1.13, (...) 37. Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) +15.39, (...) 75. Tomasz Marczyński (Lotto Soudal) +34.22, (...) 126. Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe) +1:00.42.