Stomil przekręcony w Bielsku-Białej

2018-03-03 22:43:28(ost. akt: 2018-03-04 12:29:48)

Piłkarze Stomilu pierwszoligową wiosnę rozpoczęli od pechowej porażki w Bielsku-Białej. Olsztynianie przegrali 0:1, a gola stracili w 90. min z wydumanego rzutu karnego.
* Podbeskidzie Bielsko-Biała - Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)
1:0
- Šabala 90 (k); sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom); żółte kartki: Palawandiszwili - Biedrzycki, Lech, Paweł Głowacki.

Podbeskidzie: 13. Rafał Leszczyński - 2. Filip Modelski, 24. Mavroudís Bougaḯdis, 8. Mariusz Malec, 91. Paweł Oleksy - 70. Miłosz Kozak (78, 14. Damian Chmiel), 7. Guga Palawandiszwili (90, 4. Kamil Wiktorski), 90. Adrian Rakowski, 41. Dimityr Ilijew (66, 21. Kacper Kostorz), 11. Łukasz Sierpina - 94. Valērijs Šabala.

Stomil: 13. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc, 23. Paweł Baranowski, 12. Tomasz Wełnicki, 4. Jakub Mosakowski (90, 19. Remigiusz Szywacz) - 3. Marcel Ziemann, 97. Wiktor Biedrzycki, 7. Paweł Głowacki, 5. Grzegorz Lech (79, 6. Dani Ramírez), 10. Piotr Głowacki (74, 22. Tomasz Zahorski) - 9. Artur Siemaszko.

Mecz był wyrównany, ale groźnych sytuacji nie było zbyt wiele. W 7. min Kozak z 6 m strzelił nad poprzeczką olsztyńskiej bramki, a 20 minut później przed szansą stanął Stomil, jednak kontra Lecha i Siemaszki zakończyła się jedynie stratą piłki.
No i gdy oba zespoły pogodziły się z podziałem punktów, w 90. min sędzia odgwizdał kontrowersyjny rzut karny po wybiciu piłki barkiem przez Wiktora Biedrzyckiego. W ostatnich sekundach Stomil także powinien mieć rzut karny, jednak tym razem sędzia Jarzębak nie raczył zauważyć ewidentnego zagrania ręką Modelskiego...

* Inne mecze 20. kolejki: Miedź Legnica - Odra Opole 3:1, Pogoń Siedlce - Zagłębie Sosnowiec 0:1, Górnik Łęczna - Wigry Suwałki 0:1, GKS Tychy - Chrobry Głogów 2:1; niedziela: Ruch Chorzów - Bytovia Bytów (17). Mecze przełożone: Chojniczanka Chojnice - Raków Częstochowa, Puszcza Niepołomice - GKS Katowice, Olimpia Grudziądz - Stal Mielec.