Trwa zwycięski marsz lidera

2018-02-22 13:52:37(ost. akt: 2018-02-22 14:00:06)
Geoexpert Sunbroker Team

Przez rozgrywki Ekstraklasy Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorskiej Inter Parts OSW nadal kroczy bez porażki. Tym razem lider w hitowym meczu ograł Nocożerców
Mecz Inter Parts OSW z Nocożercami miał być szlagierem rundy rewanżowej OLSA Ekstraklasy, rozgrywek organizowanych przez Ośrodek Sportu Rekreacji w Olsztynie. I tak też było. Rywalizacja ściągnęła na trybuny hali przy ul. Głowackiego sporo kibiców, główną ich część stanowili fani Nocożerców, którzy liczyli na niespodziankę. I choć ich zespół ostatecznie przegrał, to mogą być dumni, bo postawili się faworytowi. W pierwszej partii dość długo było remisowo, ale potem cwaniactwo Inter Partsu wzięło górę – a to rozgrywający Przemysław Polechoński zaserwował asa i zaliczył efektowną kiwkę, a to blok sprytnie obił Mariusz Miechowicz. Tak faworycie zbudowali kilkupunktową przewagę, ostatecznie wygrywając seta 25:23. W drugiej partii trwała już wymiana ciosów. Nocożercy zaczęli od powadzenia i długo trzymali rywali w szachu: punktowali głównie Dariusz Najmowicz, Arkadiusz Bloch i Piotr Sobolewski. I doprowadzili do sytuacji, że przy stanie 15:10 Inter Parts był zmuszony do narady na przerwie czasowej. I to przyniosło efekt, bo potem efektownymi akcjami na przemian popisywali się Piotr Stasiewicz i Michał Bakuła. W końcówce, przy stanie 24:24 większą odpornością wykazali się siatkarze Inter Partsu, wygrali 26:24 i cały mecz 2:0, a MVP został Michał Bakuła (zdobywca 8 punktów).
Kolejny mecz rozstrzygnął się w trzech setach: Geoexpert Sunbroker Team pokonał Chemika 2:1. Pierwszego seta wygrał Geoexpert 25:19, druga parta skończyła się wygraną Chemika 25:18. I jak żartował Marek Kotulski, trener młodych „Chemików”, wszystko przez to, że wymienił baterie w zespole, ale te ponownie wyczerpały się w połowie trzeciej partii. Tie-break skończył się zwycięstwem Geoexpertu (15:13), a dwa kluczowe punkty zwycięzcy zdobyli efektowymi blokami: najpierw Tomasza Biryło i Łukasza Kozioła, a potem duetu Biryło-Marcin Rusak. A Marcin Rusak w całym spotkaniu zdobył aż 18 punktów pracując bezapelacyjnie na tytuł MVP.
W kolejnym spotkaniu AKS Kormoran sprawił sporą niespodziankę, pokonując wyżej notowany Rupi I.R-Team 2:0 (25:22 i 25:22). Kormoran grał urozmaiconą siatkówkę, puntkując z każdej strefy, ale największy wkład w wygraną miał atakujący Bartosz Jarus, który z zdobył 11 punktów i miano MVP.
W ostatnim spotkaniu Młode Wilki dość nieoczekiwanie, ale jednocześnie pewnie, pokonały Michelin 2:0 (25:16 i 25:20). Ciekawostkę stanowił fakt, że Młode Wilki zagrały w nietypowy sposób, bo na dwóch rozgrywających, a dużo spokoju w ich grę wniósł kapitan i środkowy w jednej osobie Jacek Cząstkiewicz, który został MVP.