KKS przegrał i stoi pod ścianą

2018-02-19 02:34:38(ost. akt: 2018-02-19 02:45:12)
Olsztyńskie koszykarki wysoko przegrały w Łomiankach

Autor zdjęcia: KKS Olsztyn

Niestety, pierwszoligowe koszykarki KKS poległy z kretesem w Łomiankach, stawiając się w bardzo trudnej sytuacji w kontekście walki o utrzymanie.
SMS PZKosz Łomianki — KKS Olsztyn 83:46 (21:13, 29:15, 11:14, 22:4)
KKS
: Markiewicz 14 (2x3), Zajączkowska 13, Mońko 10, Wichłacz 7 (1x3), Kalinowska oraz Michalak 2, Bałdyga, Mazuro, Zdrada, K. Żukowska

To był właściwie mecz z rodzaju tych „do jednej bramki”. Licealistki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego od początku spotkania zupełnie nie dały pograć olsztyniankom. Były prawie nie do upilnowania w ataku, natomiast w obronie stanowiły mur nie do przebicia. Po przerwie, kiedy SMS PZKosz prowadził już różnicą aż 22 oczek, pozwolił sobie w trzeciej kwarcie na nieco swobodniejsza grę. Z całą mocą uderzył natomiast w ostatniej kwarcie...

— Nasza skuteczność była na fatalnym poziomie — przyznaje trener KKS Tomasz Sztąberski. — Wystarczy rzucić okiem na statystyki i to wystarczy za wszelkie komentarze o tym spotkaniu. Na 17 procentach skuteczności nie da się nic zrobić. To wszystko wyjaśnia... Dziewczyny nie wytrzymały presji psychicznej, więc nie podejmowały właściwych decyzji. Stąd tak wysoka porażka. W trzeciej kwarcie miałem nadzieję, że to się wszystko obróci w dobrą stronę. Zaczęliśmy wtedy zupełnie przyzwoicie, bo dwiema „trójkami”, no i wygraliśmy tę kwartę. W czwartej zabrakło wykończenia wielu akcji i było już po meczu. Było nas stać na zdobycie tylko czterech oczek... — powiedział na koniec wyraźnie przygnębiony olsztyński szkoleniowiec.

Po tej porażce, sytuacja olsztynianek w walce o utrzymanie stała się arcytrudna, żeby nie powiedzieć: dramatyczna. Rywalizująca z KKS o pozostanie w I lidze ekipa VBW GTK II Gdynia wygrała niespodziewanie z AZS Uniwersytet Gdański i zrównała się punktami z olsztyńskim zespołem. Gdynianki mają teraz przed sobą wyjazdowe spotkanie w Bydgoszczy z najsłabszą ligową ekipą oraz mecz u siebie z AZS Uniwersytet Warszawski. KKS natomiast zmierzy się u siebie w piątek (g. 17.30) z silnym Liderem Pruszków, a 4 marca spotka się w Gdańsku z liderem rozgrywek Politechniką. Przegrana olsztynianek w obu tych spotkaniach (na co się zanosi), przy jednoczesnym zwycięstwie VBW GTK II w Bydgoszczy, będzie dla KKS oznaczać udział w barażowej rywalizacji z Basketem 25 Bydgoszcz o utrzymanie się w rozgrywkach na kolejny sezon.

* Inne mecze 20. kolejki: VBW GTK II Gdynia — AZS Uniwersytet Gdański 77:72, Basket 25 II Bydgoszcz — AZS Uniwersytet Warszawski 52:79, Lider Pruszków — Mon-Pol Płock 51:47, Politechnika Gdańska — SMS PZKosz II Łomianki 63:51.