Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Jubileusz Egidy Olsztynek, czyli były też i torty

2018-02-19 02:27:15 (ost. akt: 2018-02-19 02:33:21)
W olsztyneckiej imprezie rywalizowało blisko 170 zawodniczek i zawodników

W olsztyneckiej imprezie rywalizowało blisko 170 zawodniczek i zawodników

Autor zdjęcia: Lech Janka

Otwarty turniej o Puchar Polski Północnej Polskiej Unii Taekwondo przyciągnął do Olsztynka 168 zawodników i zawodniczek z 14 klubów.

Po podsumowaniu wyników z kilkuset walk, okazało się, że główne trofeum zawodów przypadło Klubowi Sportowemu... Egida Olsztynek, czyli organizatorowi sobotniej imprezy. Drugie miejsce zajął Orient Częstochowa, a trzecie Gladius Ostróda.
Zawody otworzył burmistrz Olsztynka. — Po raz kolejny witam serdecznie uczestników naszej imprezy — zaczął Artur Wrochna. — Serdecznie dziękuję panu Bartoszowi Zabłotnemu, który już dziesięć lat prowadzi klub Egida, a jego początki były właśnie w naszym mieście. Szczególnie dziękuję tym uczestnikom imprezy, którzy przyjechali do Olsztynka z tak wielu polskich miejscowości i z tak daleka. Życzę wam tylko samej przyjemności z walk i zero kontuzji — dodał burmistrz Artur Wrochna.
Rywalizowano we wszystkich kategoriach wiekowych, od 7-latków po seniorów, rozdano wiele dyplomów i medali, a wśród najmłodszych uczestników nie mogło zabraknąć zwyciężczyni niedawnego plebiscytu „Gazety Olsztyńskiej” na Sportowy Talent Roku, Basi Budek (Egida Barczewo). — Zdobyłam dzisiaj dwa złote medale i w tym roku to już mój szósty i siódmy taki medal — przyznała. — Niedawno skończyłam siedem lat, ale walczyłam już w grupie ośmiolatków. Było nas razem jedenaście takich jak ja i... wygrałam — dodała uczennica klasy pierwszej B w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Biskupcu.

Tak się sympatycznie złożyło, że zawody te stały się również okazją do świętowania jubileuszu 10-lecia Egidy. Tydzień wcześniej podczas Balu Sportu i Biznesu ogłoszono wyniki plebiscytu na Klub Roku 2017 na Warmii i Mazurach i tytuł ten przypadł właśnie Egidzie. Z okazji tego jubileuszu najbardziej zasłużeni w działalności klubu zostali nagrodzeni specjalnymi upominkami. Była wśród nich Klaudia Argalska z Olsztynka, związana z Egidą od samego początku. W gronie nagrodzonych nie mogło oczywiście zabraknąć inicjatora i założyciela Egidy, Bartosza Zabłotnego. Były też podziękowania dla osób i instytucji, które wspierają klub. Nie obeszło się bez dużego tortu z logo Egidy, przy czym nie był to jedyny tort, bo inny, niewiele mniejszy — tym razem z okazji 30. urodzin — otrzymał pan Bartosz.
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB