Wymęczone zwycięstwo Indykpolu AZS

2018-02-17 20:53:25(ost. akt: 2018-02-17 22:26:52)

Dopiero 15. piłka meczowa zadecydowała o sobotnim zwycięstwie Indykpolu AZS nad beniaminkiem z Zawiercia. Niestety, olsztynianie znowu nie byli w stanie wywalczyć pełnej puli
* Indykpol AZS Olsztyn – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:2 (27, 16, -19, -24, 27)
INDYKPOL AZS
: Woicki (2 punkty), Rousseaux (24), Zniszczoł (12), Hadrava (34), Andringa (10), Pliński (8), Żurek (libero) oraz Kańczok, Kochanowski, Makowski, Scheerhoorn (1), Buchowski (1)
WARTA: Pająk (6), Patak (13), Zajder (4), Bociek (15), de Leon (11), Smith (22), Koga (l) oraz Andrzejewski (l), Żuk (1), Długosz, Marcyniak, Kaczorowski (10), Swodczyk (13)
MVP: Jan Hadrava

Pierwszy set to zacięta walka o każdy punkt, z której ostatecznie zwycięsko wyszli gospodarze. A gdy w drugiej partii Indykpol AZS wręcz znokautował rywali, wydawało się, że mecz rozstrzygnie się w trzech setach. Niestety, który to już raz okazało się, że dziesięciominutowa przerwa potrafi zdziałać cuda. Tak też było w Olsztynie, bo w trzecim secie na boisku rządzili już goście. Trener Santilli usiłował rotować składem, ale bez najmniejszych efektów. W czwartym secie była olbrzymia szansa na wywalczenie kompletu punktów, bo gospodarze wygrywali 23:20, tak się jednak nie stało, gdyż w końcówce tej partii więcej sił zachowali goście.
Tym samym doszło do tie-breaka, jakiego w Olsztynie już dawno nie widziano, bowiem o zwycięstwie gospodarzy zadecydowała dopiero 15. piłka meczowa! Jako pierwsi przed szansą wygrania tego spotkania stanęli olsztynianie (14:13, 15:14 i 16:15), ale potem aż osiem piłek meczowych mieli goście z Zawiercia! Szczególnie groźny Aluron był na środku siatki, gdzie praktycznie się nie mylił. Z kolei Indykpol AZS tradycyjnie opierał się na niezmordowanym Hadravie, który zdobył także decydujący punkt. W końcówce działo się wiele, kibice na przemian zrywali się z miejsc i siadali, w pewnym momencie goście unieśli nawet ręce w geście triumfu, ale po wideoweryfikacji okazało się, że atak Hadravy był skuteczny.
Jednocześnie drugi pojedynek trwał na... trybunach, bo do Olsztyna przyjechała spora i głośna grupa kibiców z Zawiercia. No i trzeba przyznać, że podczas meczu głośniejsi byli goście, ale po ostatnim gwizdku sędziego więcej powodów do radości mieli sympatycy Indykpolu AZS.

21. kolejka
* MKS Będzin - Trefl Gdańsk 0:3 (19:25, 20:25, 23:25)
* GKS Katowice - Espadon Szczecin 3:1 (22:25, 25:14, 25:23, 25:18)
* ONICO Warszawa - Społem Kielce 3:2 (25:15, 23:25, 25:21, 15:25, 15:10)
* Łuczniczka Bydgoszcz - BBTS Bielsko-Biała 3:2 (22:25, 23:25, 25:19, 25:14, 15:9)
* Czarni Radom - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:20, 21:25, 16:25, 18:25)
* Cuprum Lubin - Skra Bełchatów 0:3 (20:25, 15:25, 23:25)
* Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel (18.02)