Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Olsztynek ugości w sobotę wojowników

2018-02-16 09:00:00 (ost. akt: 2018-02-16 11:22:28)
Bartosz Zabłotny (z lewej) odebrał parę dni temu nagrodę dla Egidy za zwycięstwo w konkursie "Gazety Olsztyńskiej" na Klub Roku (wręczał ją wojewoda Artur Chojecki)

Bartosz Zabłotny (z lewej) odebrał parę dni temu nagrodę dla Egidy za zwycięstwo w konkursie "Gazety Olsztyńskiej" na Klub Roku (wręczał ją wojewoda Artur Chojecki)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Około 200 zawodników weźmie udział w sobotnim Otwartym Pucharze Polski Północnej Polskiej Unii Taekwondo, który odbędzie się w hali przy ul. Górnej w Olsztynku. Jednocześnie będzie to okazja do świętowania jubileuszu 10-lecia KS Egida.

Zawody rozpoczną się już o g. 8, a jako pierwsi wyjdą na maty najmłodsi uczestnicy. Dla nich przewidziano m.in. konkurencje sprawnościowe, układy czy walki soft-stick, czyli miękkimi, piankowymi pałkami. Oficjalne otwarcie turnieju zaplanowano na g. 13, a później rozpocznie się już rywalizacja w starszych kategoriach wiekowych, z seniorami włącznie. Najlepsi otrzymają medale i dyplomy, prowadzona będzie również klasyfikacja drużynowa.

Otwarty Puchar Polski Północnej zagości w Olsztynku po raz trzeci. — Przyjeżdżają do nas kluby z całego kraju. A że zawsze zapraszamy do udziału również inne sporty walki, więc pojawiają się zawodnicy z kickboxingu, tang soo do czy karate. My sami wystawimy 50 osób, co jest naszym frekwencyjnym rekordem — mówi Bartosz Zabłotny, założyciel i trener KS Egida, który organizuje sobotnie zawody. — Prace nad przygotowaniem turnieju zaczynają się dwa, trzy miesiące wcześniej. Musimy przygotować maty, zadbać o opiekę medyczną w postaci lekarza oraz karetki, zapewnić sędziów oraz zakwaterować ich. To wszystko jest czasochłonne. Poza tym trzeba wysłać wiele oficjalnych pism z prośbą o dofinansowanie. My mogliśmy liczyć na pomoc burmistrza Olsztynka oraz rady miejskiej — dodaje Zabłotny.

Przypomnijmy: KS Egida to niedawny zwycięzca głosowania kibiców i czytelników „Gazety Olsztyńskiej” w kategorii Klub Roku. Tak się też składa, że w 2018 r. świętuje on swoje 10-lecie. Dlatego ten jubileusz zostanie jutro mocniej zaakcentowany. — Będą podziękowania dla osób od lat wspierających nasz klub, wjedzie również duży tort z logo Egidy. Po raz pierwszy także odbędą się pokazy, gdzie m.in. z ciekawym występem zaprezentuje się grupa parcour — zapowiada Bartosz Zabłotny.
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB