Lider potwierdził swoją dominację

2018-02-08 09:27:28(ost. akt: 2018-02-08 09:33:27)
Inter Parts OSW

Inter Parts OSW Olsztyn potwierdził swoją dominację w rozgrywkach Ekstraklasy Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorskiej (OLSA). Lider tym razem pewnie ograł solidną ekipę Geoexpert Sunbroker Team i nadal pozostaje bez porażki w tym sezonie.
Inter Parts miał w tym spotkaniu lekkie kłopoty - początkowo nie mógł złapać rytmu, a na domiar złego groźnie wyglądającego urazu kolana doznał środkowy Maciej Lewandowski. Geoexpert Sunbroker długo prowadził w pierwszym secie (nawet 15:10) i wydawało się, że faworyci będą się męczyć. Jednak bardzo dobre ataki Mariusza Miechowicza, Przemysława Karwowskiego czy Wojciecha Pietkiewicza w końcówce rozstrzygnęły losy tej partii (25:22). W drugiej natomiast Inter Parts od początku wszedł na najwyższe obroty, nieosiągalne dla rywali. Bardzo często blok rywali gubił rozgrywający Przemysław Polechoński, który z wielką swobodą rozdzielał piłki wystawiając je niemalże jak na tacy. I efekt był taki, że drugą partię lider wygrał 25:16, cały mecz 2:0, a Przemysław Polechoński otrzymał tytuł MVP.

W kolejnym meczu rozgrywek organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie Nocożercy pewnie pokonali Intelly 2:0 (25:19 i 25:16). Bardzo dobrą robotę w ekipie zwycięzców robił Arkadiusz Bloch; w końcówce pierwszego seta popisał się dwoma efektownymi blokami, przez całe spotkanie regularnie punktował zdobywając 11 oczek, ostatecznie sięgając po miano MVP.

Najbardziej zacięte było starcie Kormorana z Michelinem, które po tie-breaku wygrał Kormoran (25:22, 24:26 i 15:12). W zwycięskim zespole szalał Bartosz Jarus, który zdobył aż 19 punktów i oczywiście miano MVP. Jarus brał udział w decydujących akcjach w końcówce tie-breaka, dwukrotnie skutecznie atakując.