Poniedziałek, 20 maja 2019. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Przed nami gorączka sobotniej nocy

2018-02-09 11:00:00 (ost. akt: 2018-02-09 13:53:17)
Koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego

Koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego

Autor zdjęcia: Przyszłość dla Dzieci

W sobotni wieczór podczas Balu Sportu i Biznesu poznamy nazwiska dziesięciu najpopularniejszych sportowców województwa w 2017 roku, poza tym dowiemy się też, kto wygrał konkursy sms-owe oraz do kogo trafi 30 tysięcy złotych.

Początek sobotniego balu zaplanowano na godz. 19.20 - na początek obejrzymy występ sopranistki Ewy Spanowskiej i tenora Claudio Rocchiego, solistów z łódzkiej Fundacji AVANGART, a dziesięć minut później na scenie pojawi się Krzysztof Ibisz, który poprowadzi oficjalną część wieczoru. Rozpocznie od powitania sportowców, przedstawicieli władz oraz sponsorów, po czym Igor Hrywna, redaktor naczelny „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego”, uroczyście otworzy bal. Warto dodać, że impreza na żywo będzie transmitowana w internecie na stronie gazetaolsztynska.pl, która jest dostępna także w wersji mobilnej.

Po krótkiej przerwie na posiłek odbędzie się zbiórka na rzecz Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Każdy, kto wrzuci do puszki minimum 100 złotych, będzie mógł wygrać jedną z atrakcyjnych nagród:
* piłka z podpisami siatkarzy Indykpolu AZS (olsztyński klub od dwóch lat „gra” z Fundacją, promując podczas meczów jej działalność)
* kalendarz Indykpolu AZS Olsztyn z autografami zawodników
* dwie książki „Czarodziej Wiatru” z autografem Karola Jabłońskiego, jednego z najlepszych żeglarzy i bojerowców na świecie oraz przyjaciela Fundacji
* pięć niezwykłych kalendarzy „Łączy nas Walka” stworzonych ze zdjęć, na których uchwycono znanych sportowców z Warmii i Mazur oraz podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”
* koszulka z podpisami zawodników Warmii Energi Olsztyn, przekazana przez czołowego szczypiornistę i przyjaciela Fundacji Marcina Malewskiego
* koszulka Stomilu Olsztyn z autografami piłkarzy, którą przekazał Paweł Głowacki, jeden z bohaterów kalendarza „Łączy nas Walka”
* pióro prosto z Sejmu RP, które z życzeniami zdrowia, sukcesów i realizacji marzeń dla osoby, która je zdobędzie, przekazała poseł Anna Wasilewska
* kubek z wizerunkiem Roberta Lewandowskiego, ręcznie wykonany przez malarkę Agnieszkę Markowicz, przekazany przez poseł Annę Wasilewską
* pióro przekazane przez Gustawa Marka Brzezina, marszałka województwa i zdobywcę statuetki „Serce na Dłoni”

Potem odbędzie się jeszcze licytacja na rzecz Fundacji, podczas której będzie można wygrać: koszulkę reprezentacji Polski z autografem Roberta Lewandowskiego, żeglowanie z Karolem Jabłońskim (termin i akwen do ustalenia), golf z mistrzami siatkówki w Mazury Golf&Country Club (lekcję poprowadzi utytułowany golfista Witold Sikora, a wezmą w niej udział także Paweł Woicki i Daniel Pliński. Na koniec dyskusja na tzw. 19 dołku, czyli w restauracji „Hole in one”), rękawicę i piłkę do baseballa z autografem Alexandra Koproskiego (Koproski był fundatorem i sponsorem klubu Yankees Działdowo, przez 20 lat wspierał i promował baseball w Polsce i Europie  Wschodniej - szczególnie wśród dzieci i młodzieży) oraz trzy obrazy Witolda Podgórskiego.
- Rok temu zebraliśmy około 20 tysięcy złotych - wyjaśnia Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzający Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. - Liczę, że tym razem kwota będzie jeszcze wyższa, bo jest wiele dzieci, którym chcielibyśmy pomóc.

Po licytacji kolejny krótki występ artystyczny, a około godz. 21.20 rozpoczniemy główną część wieczoru, czyli prezentację laureatów 57. plebiscytu. Krzysztof Ibisz oraz Artur Dryhynycz rozpoczną od ogłoszenia zwycięzców konkursów sms-owych. Przypomnijmy, że w ten sposób tym razem wybieraliśmy: Najpopularniejszego Sportowca, Piłkarza Roku, Najpopularniejszego Sportowca Olsztyna, Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Olsztyńskiego, Sportowe Wydarzenie Roku, Najpopularniejszego Sportowca Akademickiego, Akademickiego Sportowca bez Barier, Sportowy Talent Roku, Sportowca bez Barier oraz Klub Roku.
Następnym punktem programu będzie ogłoszenie Trenera Roku, którego tradycyjnie wybrali dziennikarze sportowi „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego”.

No i w ten sposób dotrzemy do „złotej” dziesiątki. Warto dodać, że oprócz tradycyjnych statuetek i dyplomów dziesięciu najpopularniejszych sportowców otrzyma także cenne nagrody ufundowane przez firmę Jubirex. A nazwiska czołowej trójki ogłosi Adam Seroczyński, znakomity kajakarz, ostatni medalista olimpijski reprezentujący klub z Warmii i Mazur (Sydney, 2000 rok).
Natomiast około godz. 22.10 (lub trochę później) poznamy nazwiska zwycięzców konkursu sms-owego, w którym trzeba było wymyślić hasło zagrzewające sportowców do walki. Przypominamy, że nagrody to: dwie bransoletki, szwajcarski zegarek (ufundowane przez Jubirex) oraz trzy vouchery o wartości 3000 zł każdy (ufundowane przez firmę Szynaka Meble). Tuż po tym odbędzie się losowanie nagrody głównej, czyli 30 tysięcy złotych ufundowanych przez BGŻ BNP Paribas. Najpierw ze sterty kuponów zostanie wylosowany jeden, po czym zadzwonimy do nadawcy, by zadać mu pytanie za 30 tysięcy. Jeśli trzykrotne próby połączenia się nie powiodą, wtedy wylosujemy drugi kupon i znowu zadzwonimy. Jeśli nadawca kuponu udzieli poprawnej odpowiedzi, wzbogaci się, gdyby jednak odpowiedź była zła, wówczas będziemy zmuszeni do powtórzenia losowania. Z tym że od razu zaznaczamy, że pytania nie są zbyt trudne - jeszcze się nie zdarzyło, by ktoś udzielił błędnej odpowiedzi, chociaż czasem mogą trochę zaskakiwać. Dla przykładu kilka lat temu nasz czytelnik na pewno poczuł zimny pot na plecach gdy usłyszał, że pytanie będzie dotyczyło... historii podboju kosmosu. Skończyło się na strachu, bo okazało się, że z trójki Jurij Gagarin, Neil Armstrong, Krzysztof Hołowczyc trzeba było wskazać tego, który... w kosmos nigdy nie poleciał.

Mamy zatem gorącą prośbę - jeśli wysłaliście plebiscytowe kupony, to w sobotni wieczór nie rozstawajcie się z telefonem ani go nie wyciszajcie, bo może to Was drogo kosztować.
Po losowaniu parkiet opanują już balowicze i tak już będzie do rana, bo najwytrwalsi bawią się zawsze do godziny piątej. Wiemy, bo my też tam już byliśmy i miód oraz wino piliśmy.
W poniedziałek wydamy 16-stronicowy dodatek poświęcony Balowi Sportu i Biznesu.
ARTUR DRYHYNYCZ

ONI WYGRALI W 2016 ROKU
1. Joanna Jędrzejczyk (MMA)
2. Konrad Bukowiecki (lekka atletyka, pchnięcie kulą)
3. Marcin Malewski (piłka ręczna)
4. Karol Jabłoński (bojery/żeglarstwo)
5. Igor Janik (szachy)
6. Paula Plichta (gimnastyka)
7. Małgorzata Jasińska (kolarstwo)
8. Mamed Chalidow (MMA)
9. Paweł Woicki (siatkówka)
10. Przemysław Opalach (boks)
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Olsztyniak #2438562 | 157.25.*.* 12 lut 2018 13:12

    Można gdzieś zobaczyć poznamy nazwiska zwycięzców konkursu sms-owego, w którym trzeba było wymyślić hasło zagrzewające sportowców do walki. poznamy nazwiska zwycięzców konkursu sms-owego, w którym trzeba było wymyślić hasło zagrzewające sportowców do walki. Można gdzieś przeczytać kto wygrał w konkursie smsowym "hasło zagrzewające sportowców do walki" ? Omineło mnie w tv

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. No dobra #2437052 | 88.156.*.* 9 lut 2018 12:20

    artykuł spory, ale widzę kto wygrał :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)