Były wielkie emocje, ale Stomil znów górą!

2018-02-04 20:01:22(ost. akt: 2018-02-04 21:14:20)
Stomil wygrał niedzielną wojnę nerwów z Biofarmem Fot. Emil Marecki

Drugoligowi siatkarze Stomilu Olsztyn poszli za ciosem i — po ostatnim niespodziewanym zwycięstwie nad Asseco II — wypunktowali kolejne rezerwy. Tym razem pierwszoligowego Biofarmu Basket Poznań.
• Stomil Olsztyn — Biofarm Basket Suchy Las 93:88 (30:29, 22:17, 17:19, 24:23)
STOMIL
: Chudzik 30 (2x3), Markoć 19 (2x3), Specyalski 17 (2x3), Kulis 9, Włodarczyk 3 oraz Andrusiewicz 10, Bednarczyk 5, Reszka

Kiedy już w 6. sekundzie Marcin Włodarczyk trafił za dwa, a po chwili to samo zrobił Rafał Chudzik (4:0), wydawało się, że dla Stomilu to będzie spotkanie z gatunku „łatwo, miło i przyjemnie”. Nic z tego, bo w 3. min goście wyszli na prowadzenie... 7:4 i od tego momentu rozgorzała zacięta walka o każdy punkt, która trwała do ostatnich sekund gry. I nawet jak olsztynianie uzyskiwali kilkupunktową przewagę, to młodzi poznaniacy szybko ją niwelowali. W 33. min goście wyszli na prowadzenie (74:71), nie oddając go przez prawie sześć minut. W 39. min prowadzili 88:85, ale skuteczne wejście z faulem Rafała Chudzika doprowadziło do remisu 88:88. Na 48 sekund przed końcem trafił Wiktor Specyalski (90:88) i szala zwycięstwa delikatnie przechyliła się na stronę Stomilu. Na 9,6 sek. przed ostatnim gwizdkiem Ante Markoć został sfaulowany przy wejściu podkoszowym, po czym trafił dwa rzuty osobiste i zrobiło się 92:88. Goście ratowali się faulem na Rafale Chudziku, który jednym trafieniem ustalił wynik na 93:88 i... okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem meczu. — Ponownie zagraliśmy nieźle ostatnią kwartę, a teraz powinniśmy popracować nad trzema pierwszymi, żeby nie dochodziło do tak nerwowych końcówek jak ta dzisiejsza — stwierdził z uśmiechem Rafał Chudzik.
W najbliższą sobotę (10.02) Stomil zagra u siebie z AZS UMK Toruń (g. 17.30).

* Inne mecze 21. kolejki: Sokół Międzychód — SMS PZKosz Władysławowo 90:77, Obra Kościan — Trefl II Sopot 89:71, AZS UMK Toruń — Asseco II Gdynia 116:113, Decka Pelplin — Gryf Goleniów 109:74, Politechnika Gdańska — Sklep Polski MKK Gniezno 60:59, Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne — Domino Inowrocław 76:90.

Więcej o meczu w poniedziałkowej "Gazecie Sportowej".