Warmia Energa tym razem nie dała rady

2018-02-03 23:42:52(ost. akt: 2018-02-04 11:45:52)
Michał Sikorski szarżuje na bramkę Sebastiana Sokołowskiego, który zaliczył w Uranii świetne spotkanie

Hit kolejki w I lidze piłkarzy ręcznych nie przyniósł szczęśliwego zakończenia trzecim w tabeli olsztynianom, którzy okazali się minimalnie gorsi w Uranii od rewelacyjnego lidera z Kościerzyny.
* Warmia Energa Olsztyn – Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 24:25 (15:13)
WARMIA ENERGA
: Mateusz Gawryś, Jakub Pikura - Marcin Malewski 5, Sebastian Koledziński, Wojciech Golks 3, Paweł Deptuła 2, Łukasz Kozakiewicz, Radosław Dzieniszewski 9, Michał Sikorski 2, Michał Krawczyk, Szymon Hegier 1, Piotr Dzido 2, Daniel Żółtak; kary: 10 min
Dla Sokoła najwięcej bramek: J. Reichel 9, M. Reichel 4, Derdzikowski, Jasowicz, Bronk - po 3; kary: 8 min

Sokół Porcelana Lubiana jest na razie rewelacją rozgrywek w grupie A pierwszej ligi, no i w Uranii udowodnił, że w pełni na to miano zasługuje. Choć długo zanosiło się na to, że tym razem drużyna z Kaszub znajdzie wreszcie swojego pogromcę. Po raz pierwszy od 5. kolejki...

Przypomnijmy: na otwarcie sezonu Warmia Energa dość długo prowadziła w Kościerzynie, m.in. 11:10 do przerwy i 13:10 w 35. min, ale Sokół jak wyszedł na prowadzenie na 11 minut przed końcem, tak już nie wypuścił szansy z rąk. Ostatecznie wygrywając 22:19. W rewanżu historia, niestety, powtórzyła się niemal co do joty.
Gospodarze zaczęli z impetem - po dwóch trafieniach Radosława Dzieniszewskiego prowadzili w 3. min 2:0, po kolejnych czterech minutach odskakując na 4:1. I tak już zostało prawie do końca pierwszej połowy. Kiedy w 27. min Paweł Deptuła rzucił bramkę na 14:10, wydawało się, że olsztynianie zejdą na przerwę w świetnych nastrojach. Sokół w dwie minuty doprowadził jednak do wyniku... 13:14 i - mimo że ostatnie słowo należało do Szymona Hegiera (trafienie na 15:13) - to ta końcówka pokazała, że lider z całą pewnością nie złożył jeszcze broni.
Warmiacy dalej robili swoje i w 43. min znów odskoczyli na cztery bramki (Piotr Dzido na 20:16), na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego prowadzili jeszcze 21:18, a w 50. min - 22:20. Niestety, w końcówce sprawy wzięli w swoje ręce bracia Maciej i Jakub Reichelowie, no i szalejący między słupkami kościerskiej bramki Sebastian Sokołowski, nota bene, były bramkarz (wtedy jeszcze ekstraklasowej) Warmii. Najpierw, po dwóch trafieniach M. Reichela, goście doprowadzili w 52. min do wyrównania (22:22), za moment karnego wykorzystał co prawda Dzieniszewski (23:22), ale było to już ostatnie prowadzenie Warmii Energi.
O wszystkim zadecydowało brzemienne w skutki pięć minut przestoju między 54. a 59. min, kiedy to zespół grającego trenera Daniela Żółtaka nijak nie potrafił znaleźć drogi do bramki Sokoła, nawet nie wykorzystując w tym czasie rzutu karnego (przy 23:24). Trzy razy z rzędu trafił za to J. Reichel, lider odskoczył na 25:23 i było po herbacie. Bramka Marcina Malewskiego tylko poprawiła wizualnie wynik, bo trzy punkty i tak pojechały do Kościerzyny...
- W końcówce Sebastian Sokołowski „zamurował” bramkę. Tylu niewykorzystanych sytuacji sam na sam już dawno nie mieliśmy... - przyznał po meczu Marcin Malewski, grający asystent trenera Żółtaka.

Za tydzień Warmia Energa pauzuje, a za dwa tygodnie do Uranii przyjedzie młodzież z SMS Gdańsk.

* Inne mecze 16. kolejki: AZS UW Warszawa - MKS Grudziądz 28:25, Mazur Sierpc - Stal Gorzów 22:23.
Niedziela: Astromal Leszno - AZS Uniwersytet Zielonogórski. Przełożono mecze Wisła II Płock - Nielba Wągrowiec (na 6.02), Pomezania Malbork - SMS ZPRP Gdańsk (13.02) oraz GKS Żukowo - Gwardia Koszalin (24.02).