Lider pokazał Indykpolowi AZS miejsce w szyku...

2018-02-03 16:17:03(ost. akt: 2018-02-03 22:28:23)
Z wyjątkiem połowy drugiego seta, olsztynianie nie mieli za wiele do powiedzenia w starciu z gośćmi z Kędzierzyna

Z nadziei na „ugryzienie” mistrza Polski i lidera PlusLigi kompletnie nic nie wyszło - Indykpol AZS w trzech setach przegrał w Uranii z ZAKSĄ Kędzierzyn. Olsztynianie znów wypadli poza czołową szóstkę ekstraklasy.
* Indykpol AZS Olsztyn - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (-17, -22, -15)
INDYKPOL AZS
: Woicki, (2 pkt), Rousseaux (6), Kochanowski (4), Hadrava (8), Andringa (8), Pliński (4), Żurek (libero) oraz Makowski, Kańczok (5), Buchowski (3)
ZAKSA: Toniutti (1), Deroo (16), Wiśniewski (10), Torres (11), Szymura (8), Bieniek (8), Zatorski (l) oraz Jungiewicz
MVP: Mateusz Bieniek (ZAKSA)

Jeżeli tylko gramy na swoim dobrym poziomie, to możemy z każdym walczyć i jesteśmy w stanie każdego pokonać. Oby tak było w sobotę - mówił przed meczem 19. kolejki PlusLigi olsztyński środkowy Miłosz Zniszczoł. A że do Uranii zawitał lekko „krwawiący” rywal (ostatnie wyniki: 1:3 w lidze, 1:3 w Pucharze Polski, 2:3 w Lidze Mistrzów), więc głównym pytaniem - przed elektryzującym pojedynkiem z mistrzem Polski - było „Jak nie teraz, to kiedy?”. Niestety, okazało się, że te rachuby kibiców Indykpolu AZS spaliły na panewce, bo lider PlusLigi pokazał w sobotę, że pogłoski o kryzysie w jego szeregach okazały się mocno przesadzone. Inna sprawa, że to nie było najlepsze spotkanie gospodarzy, którzy tego dnia przeżywali trudne chwile zwłaszcza w ataku.
Szczególnie żałować można było drugiego seta, w którym olsztynianie prowadzili już 16:11 i wydawało się, że są na najlepszej drodze do wyrównania stanu meczu. Za moment na zagrywkę poszedł jednak Mateusz Bieniek i w parę chwil cała gra gospodarzy rozsypała się jak domek z kart. Zrobiło się... 16:16, ZAKSA odzyskała rezon i już nie wypuściła szansy z rąk...
W najbliższy piątek Indykpol AZS zagra w Bełchatowie ze Skrą (godz. 18, Polsat Sport).

* Inne mecze 19. kolejki: Jastrzębski Węgiel - Warta Zawiercie 3:0 (15, 28, 22), Cuprum Lubin - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (22, 15, 18), ONICO Warszawa - MKS Będzin 3:1 (-20, 17, 12, 22), GKS Katowice - Trefl Gdańsk 0:3 (-29, -19, -21), Łuczniczka Bydgoszcz - Espadon Szczecin 3:2 (20, 21, -18, -40, 18).
Niedziela: Resovia Rzeszów - Skra Bełchatów (14.45, Polsat Sport; 0:3), Czarni Radom - Społem Kielce (17; 2:3).