2018-02-01 16:00:00(ost. akt: 2018-02-01 16:09:30)
 Jiri Vrablik

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W Superlidze tenisistów stołowych fatalną passę wreszcie przełamał Dekorglass, natomiast w kobiecej Ekstraklasie Polmlek nie miał wiele do powiedzenia w starciu z Siarką.
Rundę rewanżową pingpongiści Dekorglassu rozpoczęli od dwóch porażek i dopiero w Bytomiu w zaległym meczu z 13. kolejki przerwali złą passę.

• 3S Polonia Bytom – Dekorglass Działdowo 0:3
Tomas Konecny – Wang Yang 2:3 (-7, -9, 5, 9, -5), Kuba Masłowski – Paweł Fertikowski 0:3 (-3, -6, -5), Robert Floras – Jiri Vrablik 1:3 (4, -10, -8, -10)

- Jedziemy po przełamanie i trzy punkty – mówił przed meczem Piotr Kołaciński, trener Dekorglassu. No i działdowianie zrealizowali plan. Najtrudniejszą przeprawę w pierwszej grze miał Wang Yang - defensor z Działdowa aż pięć setów spędził przy stole, ale ostatecznie zdobył punkt dla Dekorglassu. Później goście mieli już z górki. Paweł Fertikowski w trzech setach podwyższył prowadzenie na 2:0, a zwycięstwo za trzy punkty „przyklepał” Jiri Vrablik.

* Inne wyniki 13. kolejki: Warta Kostrzyn nad Odrą – Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2:3, Fibrain AZS Politechnika Rzeszów – Unia-AZS AWFiS Gdańsk 3:2, Palmiarnia Zielona Góra – Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 3:2, Kolping Frac Jarosław – Dojlidy Wschodzący Białystok 3:0, Spójnia Warszawa – Morliny Ostróda 0:3 (walkower)

12. Dojlidy 7 18:37

* W kobiecej Ekstraklasie etatowe mistrzynie Polski z Tarnobrzega przyjechały do Lidzbarka Warmińskiego i odniosły 14. ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

• Polmlek Lidzbark Warmiński – Siarka ZOT Tarnobrzeg 1:3
Ma Wenting – Li Qian 3:2 (9, -10, -7, 6, 7), Daria Trigolos – Han Ying 1:3 (-8, 6, -3, -12), Alicja Leśniak – Kinga Stefańska 0:3 (-9, -6, -1), Ma – Han 1:3 (-5, 5, -9, -4)

Przed meczem w Lidzbarku Warmińskim raczej z góry znany był triumfator. Kilkunastokrotne mistrzynie Polski w sezonie 2017/18 kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa i do starcia z Polmlekiem wyszły jak po swoje.
Spotkanie zaczęło się jednak po myśli podopiecznych Zbyszka Pietkiewicza - liderka lidzbarskiego zespołu Ma Wenting zmierzyła się z reprezentantką Polski Li Qian. Po trzech setach 2:1 prowadziła zawodniczka Siarki, ale później losy meczu odwróciły się, Ma zmieniła sposób gry i zdobyła pierwszy punkt dla Polmleku. Było to jednak pierwsze i zarazem ostatnie zwycięstwo pingpongistek z Lidzbarka Warmińskiego. Później dominowały już podopieczne Zbigniewa Nęcka. Po wyrównanej czterosetówce Daria Trigolos przegrała z Chinką Han Ying. Ćwierćfinalistki obecnej edycji Ligi Mistrzyń na prowadzenie wyszły po wygranej Kingi Stefańskiej, która w pojedynku bez historii była lepsza od Alicji Leśniak.
Nadzieję na remis gospodarze mieli przed starciem Ma – Han. Niestety, styl zawodniczki z Tarnobrzega wyraźnie nie pasował tenisistce z Lidzbarka i po czterech grach mistrzynie Polski cieszyły się z kolejnego zwycięstwa w ekstraklasie.

* Inny wynik 14. kolejki: Bebetto AZS AJD Częstochowa – GLKS Scania Nadarzyn 3:0. mart